Sveučilište u Zagrebu
Filozofski fakultet




raspored nastave

studijska grupa: kolegiji na razini Fakulteta

preddiplomska nastava, semestar: 2

akademska godina 2021./22.


nastavnici: dr. sc. Marko Tadić, Matea Filko
kolegij: Algebarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A113 - seminar, grupa 1
čet 14:00-15:30 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Antička i kasnoantička ladanjska arhitektura na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 16:15-17:45 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dr. sc. Ana Azinović Bebek
kolegij: Arheologija novog vijeka i suvremenog doba
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura renesanse i baroka
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
sri 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
čet 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar, grupa 2
čet 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Ars amatoria. Seksualnost u antici u svjetlu arheološkog materijala
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić
kolegij: Bioetika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-11:45 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Bugarska književnost 1945-1989
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-14:45 dvorana A301 - predavanje
pon 14:45-15:30 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Bugarska književnost od početka 20. st. do 1945.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-17:45 dvorana A228 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, dr. sc. Marina Milićević Bradač; dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Civilizacija starog vijeka + Proseminar iz antičke mitologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
uto 12:30-14:00 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Čitanje staroirskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Das römische Heer in Kroatien
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić
kolegij: Dijalektologija srpskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić, dr. sc. Marcel Burić; dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Eneolitik Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Eneolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Goran Sunajko
kolegij: Estetika - opći predmet
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 11:00-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Filmski modernizam i postmodernizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
uto 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Lučić
kolegij: Filmologija: Teorija filmskog stila
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Filozofija jezika II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 09:30-11:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Lino Veljak
kolegij: Filozofija povijesti: Osnovni problemi
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 11:00-12:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc
kolegij: Filozofija znanosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:45-16:15 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Diana Tomić, Veno Volenec
kolegij: Fonetika i fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić
kolegij: Fonetika i fonologija srpskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-16:15 dvorana A216 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gabrijela Kišiček, Ines Carović
kolegij: Govorničke vještine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 13:15-14:00 dvorana A208 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Grčki jezik za arheologe I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Grčki tečaj II
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat, Kavčić, Dorijana
kolegij: Hrvatski znakovni jezik 2
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:45-09:30 dvorana A128 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski II
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-11:45 dvorana A113 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Jurica Polančec
kolegij: Indoeuropsko čitanje latinskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A112 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A112 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zlatko Jurić
kolegij: Interpolacije 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vjeran Kursar
kolegij: Islamska civilizacija (II)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A128 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A128 - seminar
nastavnici: dr. sc. Naida-Mihal Brandl
kolegij: Jewish history in Croatia in the 20th century
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Jurica Polančec
kolegij: Jezici svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:45-18:30 dvorana A113 - seminar, grupa 1
sri 18:30-19:15 dvorana A113 - seminar, grupa 2
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Karolinška Istra
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Grgić
kolegij: Komparativna književnost: Uvod u komparativnu književnost: metodologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
pon 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić, Matea Filko
kolegij: Korpusna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Kroatien in der Antike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 15:30-17:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Kultura i intelektualni život na prijelazu s 19. na 20. stoljeće
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Latinski jezik za arheologe I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić, Jelena Tušek
kolegij: Leksikologija srpskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A302 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tanja Trška, dr. sc. Sanja Cvetnić, dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Likovne umjetnosti renesanse i baroka
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
uto 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana D6 - seminar, grupa 1
uto 17:45-18:30 dvorana D6 - seminar, grupa 2
uto 18:30-19:15 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Daniela Katunar, Ivana Simeon
kolegij: Lingvistika i njezini dijalekti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-10:15 dvorana A113 - seminar
čet 16:15-17:45 dvorana A113 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Branka Barčot
kolegij: Lingvokulturologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A223 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Baković
kolegij: Makedonska drama
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A301 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Baković
kolegij: Makedonski roman
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-14:45 dvorana A302 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Metode prirodnih znanosti u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc
kolegij: Metodologija znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 13:15-14:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Mikensko društvo kroz linear B
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc, Kišiček, Sanja
kolegij: Nastava s primjenom računala
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
pon 10:15-11:00 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Vidović, Miloš Judaš, Boška Munivrana Dervišbegović
kolegij: Neurofonetika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana A209 - predavanje
pet 08:45-10:15 dvorana A209 - seminar
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 2
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-16:15 dvorana A208 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A208 - seminar
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 4
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-17:45 dvorana A208 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A208 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 6
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 16:15-17:00 dvorana A208 - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 8
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:45-18:30 dvorana A208 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Mirna Cvetko
kolegij: O rimskoj hrani i piću u svjetlu keramičkih nalaza s hrvatskog kopna i jadranskog podmorja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Od Rima do Italije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Branislav Oblučar
kolegij: Opća povijest književnosti: Razdoblja književne povijesti II
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Paić Vukić, Milica Sturz
kolegij: Osnove arapskog jezika: morfologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 2
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe, grupa 2
pon 16:15-17:00 dvorana A111 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Tatjana Paić Vukić, Milica Sturz
kolegij: Osnove arapskog jezika: morfologija s elementima sintakse (II)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A128 - vježbe
pon 15:30-16:15 dvorana A111 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač
kolegij: Osnove klasične arheologije 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav, dr. sc. Jacqueline Balen
kolegij: Osnove muzejskog rada
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 11:00-12:30 dvorana FOND1 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Slađan Turković, Petra Bručić
kolegij: Osnove nizozemskog jezika II
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana A311 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Azra Abadžić Navaey
kolegij: Osnove perzijskog jezika (II)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-13:15 dvorana A128 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A128 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Iva Kaić; dr. sc. Mirna Cvetko
kolegij: Osnove ranokršćanske arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
sri 14:00-14:45 dvorana A018 - seminar, grupa 2
sri 14:45-15:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
sri 14:45-15:30 dvorana A018 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković, Franko Burolo
kolegij: Osnove slovenske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Osnove web dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-09:30 dvorana A212A - predavanje
pon 09:30-11:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić Vukadin
kolegij: Položaj naselja i graditeljske tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: Ivana Maslač
kolegij: Poljski jezik (za ne-poloniste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A312 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A224 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković, Marijana Bijelić
kolegij: Poredbene analize
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zlatko Jurić
kolegij: Povijest konzerviranja u Zagrebu od 1850. do 1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Davor Krsnik
kolegij: Povijest lingvističkih teorija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Vukosavljević
kolegij: Pregled europskog mezolitika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Ivana Simeon
kolegij: Primijenjena lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 18:30-20:00 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A113 - seminar, grupa 1
pet 16:15-17:45 dvorana A113 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak, Petra Jeršek
kolegij: Rani srednji vijek u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar
sri 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Ranokršćanski arheološki krajolik u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Rimska književnost carskoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ljudevit Fran Ježić, Bogdanić, Luka; Buljan, Ivana; Čakardić, Ankica; Jurić, Hrvoje; Kardaš, Goran; Kos, Marko; Perušić, Luka; Sunajko, Goran; Tokić, Marko; Zagorac, Ivana
kolegij: Selected Topics in Philosophy - seminar
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 13:15-14:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman
kolegij: Silasci u podzemlje: rituali plodnosti u drevnim svjetskim religijama
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: Martin Machata
kolegij: Slovački jezik (za neslovakiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana A124 - seminar
čet 08:00-09:30 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas
kolegij: Srednjovjekovna umjetnost južne Dalmacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:45-13:15 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, dr. sc. Predrag Marković
kolegij: Srednjovjekovna umjetnost Venecije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana A213 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Srednjovjekovna Venecija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-15:30 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Silvija Pisk
kolegij: Srednjovjekovne utvrde u Hrvatskoj i Slavoniji
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 15:30-16:15 dvorana A201 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dubravka Bogutovac
kolegij: Srpska drama
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-13:15 dvorana A302 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dubravka Bogutovac
kolegij: Srpska pripovijetka XIX. vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Starohrvatska umjetnost i kultura. Povijesni prostori Hrvatske od kasne antike do konca srednjeg vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Sukob Tito Staljin i Goli otok
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković, Franko Burolo
kolegij: Suvremena slovenska književnost (čitanja, analize)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Suvremeni slovenski roman
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 12:30-13:15 dvorana A302 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dr. sc. Ivana Škiljan
kolegij: Svakodnevni život u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Franko Ćorić
kolegij: Svjetska kulturna baština
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana A126 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska književnost manirizma i baroka
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:45 dvorana A303 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska poezija prve polovice 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-13:15 dvorana A303 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Talijanski predromantizam i romantizam: Foscolo, Leopardi, Manzoni
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-13:15 dvorana A303 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskog jezika 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Jelena Poláček Gajer
kolegij: Tečaj latinskoga jezika II
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 11:45-13:15 dvorana A208 - seminar, grupa 1
čet 11:45-13:15 dvorana A208 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Simona Gotal
kolegij: Tečaj slovenskog jezika 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Dugandžić, dr. sc. Silvija Graljuk
kolegij: Tečaj ukrajinskog II
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Damir Ljubotina, Robert Faber
kolegij: Tehnologije i održivi razvoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A203 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, dr. sc. Ana Munk, dr. sc. Dubravka Botica, dr. sc. Dragan Damjanović, dr. sc. Frano Dulibić, dr. sc. Marko Špikić, dr. sc. Franko Ćorić, dr. sc. Jasmina Nestić, dr. sc. Josipa Alviž
kolegij: Teorija i povijest povijesti umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
pon 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A126 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Luka Bekavac
kolegij: Teorija književnosti: Suvremene književne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u naratologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Tipologija i kronologija pokretnog materijala klasične antike
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Transforming Encounters: American Art of the 19th and 20th Centuries
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-16:15 dvorana D6 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković, dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Umjetnost kasne antike i ranog srednjeg vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
pon 11:00-12:30 dvorana D6 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana D6 - seminar, grupa 1
čet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar, grupa 2
čet 11:45-12:30 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Perušić, Luka
kolegij: Uvod u filozofiju II / Uvod u filozofiju II - opći predmet
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Tokić
kolegij: Uvod u filozofiju II / Uvod u filozofiju II - opći predmet
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-12:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Milinović, dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Uvod u ikonologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
sri 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana D6 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana D6 - seminar, grupa 2
pet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Uvod u litičku analizu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Martina Sekulić Sović
kolegij: Uvod u psiholingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Daniela Katunar
kolegij: Uvod u semantiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Uvod u srednjovjekovnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ana Vasung
kolegij: Uvod u studij bugarskog jezika, književnosti i kulture
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 09:30-10:15 dvorana F316 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Uvod u studij južnoslavenskih književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A302 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ekrem Čaušević
kolegij: Uvod u studij turkologije (II)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A205 - seminar
sri 15:30-17:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus
kolegij: Zagreb u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-10:15 dvorana A201 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav, dr. sc. Tatjana Lolić
kolegij: Zaštita i konzervacija arheoloških nalazišta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zlatko Jurić, dr. sc. Marko Špikić, dr. sc. Franko Ćorić
kolegij: Zaštita spomenika kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
čet 08:45-10:15 dvorana D6 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar, grupa 1
čet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak, dr. sc. Zdravka Hincak; dr. sc. Damir Mihelić
kolegij: Zooarheologija: osnove animalne osteologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica
kolegij: Željezno doba Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Arheologija željeznog doba I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zlatko Karač
kolegij: Židovi i arhitektura
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ljudevit Fran Ježić
kolegij: Židovska misao i literatura od kraja razdoblja Gaonata do Mosesa Mendelssohna
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 18:30-20:00 dvorana A315 - predavanje
pon 20:00-21:30 dvorana A315 - seminar

obrada: Služba za informatiku
vrijeme obrade: 2022-03-02 14:44:47