Sveučilište u Zagrebu
Filozofski fakultet




raspored nastave

studijska grupa: kolegiji na razini Fakulteta

preddiplomska nastava, semestar: 1

akademska godina 2022./23.


nastavnici: dr. sc. Iva Polak
kolegij: Alternativni svjetovi u suvremenoj britanskoj prozi
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:45-18:30 dvorana D7 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana D7 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sven Cvek
kolegij: Američki postmodernizam i popularna kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-13:15 dvorana A123 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A123 - seminar
pet 10:15-11:00 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Antička numizmatika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak, dr. sc. Damir Mihelić
kolegij: Arheologija bioloških ostataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Arheologija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dipl. arh. Anita Dugonjić
kolegij: Arheologija i povijest srednjeg vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić Vukadin
kolegij: Arheologija krajolika - ambijenti, naselja i komunikacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Aspekti američkoga romantizma
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Vinka Matijević
kolegij: Autohtoni, rimski i orijentalni kultovi na području Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Barokna baština crkvenih redova u hrvatskoj povijesti umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Franko Ćorić
kolegij: Bečka škola povijesti umjetnosti i hrvatski spomenici
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-16:15 dvorana D6 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Domines Veliki
kolegij: Britanski romantizam: poezija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-11:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Janja Mavrović Mokos
kolegij: Brončano doba Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Arheologija brončanog doba I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Bugarska književnost 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: Slavomira Ribarova, Zdenka Kohoutková
kolegij: Češki jezik (za nebohemiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A306 - seminar
pet 11:00-12:30 dvorana A312 - seminar
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Digitalne zbirke
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Zlodi
kolegij: Dokumentacija u muzejima I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A103 - predavanje
čet 16:15-17:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav
kolegij: Dokumentiranje arheoloških nalazišta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Epigrafika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić
kolegij: Etika - opći predmet
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-11:45 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Simeon, Ivana
kolegij: Etika govorenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A113 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Lučić
kolegij: Filmologija: Uvod u filmologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Filozofija jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 09:30-11:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja - seminar: Filozofija odgoja J.-J. Rousseaua
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:45 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac, Tokić, Marko
kolegij: Filozofske teorije emocija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić, Filko, Matea; Polančec, Jurica
kolegij: Generativna gramatika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A113 - predavanje
sri 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas
kolegij: Gotičke katedrale Francuske
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Tokić
kolegij: Grčka filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ljudevit Fran Ježić
kolegij: Grčka filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-16:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Irena Bratičević
kolegij: Grčka književnost arhajskoga i klasičnoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 13:15-14:45 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jelena Marohnić
kolegij: Grčki i rimski svijet
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 7
sri 12:30-14:00 dvorana A201 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A201 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: Ninoslav Zubović, Rezar
kolegij: Grčki tečaj I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 13:15-14:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić
kolegij: Historija srpskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 15:30-16:15 dvorana A309 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A309 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kornelija Jurin Starčević
kolegij: Hrvatske zemlje pod osmanskom vlašću
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić, Budić, Filip
kolegij: Hrvatski povijesni prostor u prapovijesti i antici
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-08:45 dvorana A201 - predavanje, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A201 - seminar, grupa 1
sri 09:30-10:15 dvorana A201 - predavanje, grupa 2
sri 10:15-11:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat, Kavčić, Dorijana
kolegij: Hrvatski znakovni jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-08:45 dvorana A224 - predavanje
pon 08:45-10:15 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-08:45 dvorana A113 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Iliri, Grci i Rimljani u Iliriku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Indoeuropska fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 18:30-20:00 dvorana A113 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zlatko Jurić
kolegij: Interpolacije I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zlatko Karač
kolegij: Islamska arhitektura i umjetnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vjeran Kursar
kolegij: Islamska civilizacija (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
čet 14:00-15:30 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Jezični inženjering
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
pet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Književnost bugarskog modernizma
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana B320 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Luka Špoljarić
kolegij: Križarske države: religija, politika, društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Kroatien in der Antike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Baković
kolegij: Makedonska novelistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:00-11:45 dvorana F316 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Baković, Namita Subiotto
kolegij: Makedonska poezija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 09:30-10:15 dvorana F316 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ankica Čakardić, Bogdanić, Luka; Žitko, Mislav
kolegij: Marx i marksističke filozofije - seminar: Novije interpretacije Marxa
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Mikenska epigrafija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-12:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Moderne teorije povijesti književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 12:30-14:00 dvorana A302 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić, Jelena Tušek
kolegij: Morfosintaksa srpskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-10:15 dvorana A302 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav
kolegij: Načela arheoloških istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Neolitik Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Neolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:00-09:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, Iva Bašić
kolegij: Neverbalna komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-09:30 dvorana A209 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dino Milinović
kolegij: Nova post vetera coepit: ikonografija prve kršćanske umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-10:15 dvorana A126 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 16:15-17:00 dvorana A208 - predavanje
pon 17:00-17:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:45-18:30 dvorana A208 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A208 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 5
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:45-18:30 dvorana A208 - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A208 - seminar
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 19:15-20:00 dvorana A208 - predavanje
uto 20:00-20:45 dvorana A208 - seminar
nastavnici: dr. sc. Luka Bogdanić, Zenić, Boško
kolegij: Ontologija - seminar: Ernst Bloch i suvremena ontologija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Paić Vukić, Milica Sturz
kolegij: Osnove arapskog jezika: arapsko pismo, fonetika i fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:45-15:30 dvorana A128 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
čet 18:30-20:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tatjana Paić Vukić, Milica Sturz
kolegij: Osnove arapskog jezika: morfologija s elementima sintakse (I)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-14:45 dvorana A128 - predavanje
čet 17:00-18:30 dvorana A111 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Marinković
kolegij: Osnove arhitekture
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
uto 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A126 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana A126 - seminar, grupa 2
uto 17:45-18:30 dvorana A126 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Osnove egejske arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Osnove klasične arheologije 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Frano Dulibić, dr. sc. Josipa Alviž, dr. sc. Jasmina Nestić
kolegij: Osnove likovnih umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
sri 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
čet 08:00-08:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
čet 08:45-09:30 dvorana A126 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar, grupa 2
čet 10:15-11:00 dvorana A126 - vježbe, grupa 2
pet 08:00-08:45 dvorana A126 - seminar, grupa 3
pet 08:45-09:30 dvorana A126 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Slađan Turković, Petra Bručić
kolegij: Osnove nizozemskog jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana A311 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Azra Abadžić Navaey
kolegij: Osnove perzijskog jezika (I)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-16:15 dvorana A209 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A209 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić
kolegij: Osnove poredbenog slavenskog jezikoslovlja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 09:30-10:15 dvorana A302 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Vujić, Žarka; Stublić, Helena
kolegij: Osnove upravljanja muzejskim zbirkama
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Vukosavljević
kolegij: Paleolitički lovci i sakupljači + Paleolitik i mezolitik Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:45-10:15 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:45 dvorana FOND1 - predavanje
pet 11:45-13:15 dvorana FOND1 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Periodizacija talijanske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A303 - seminar, grupa 1
sri 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Dubravka Bogutovac
kolegij: Poetika srpske moderne i avangarde
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A215 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A215 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Klasić
kolegij: Politika i propaganda u 20. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - srednjovelški
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Marohnić, Budić, Filip
kolegij: Povijest Grčke i Rima sa starom poviješću hrvatskih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 7
uto 08:45-11:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Osterman, Jasmina; Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Povijest ranih civilizacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:00-15:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Povijest talijanskog filma
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 16:15-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić, Sammartino, Francesca
kolegij: Povijest talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar, grupa 1
čet 19:15-20:00 dvorana A303 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Gračanin
kolegij: Pregled židovske povijesti u antici i srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 10:15-11:45 dvorana A315 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tihana Klepač
kolegij: Pretvaranje prostora u mjesto: rana australska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:00 dvorana A123 - predavanje
uto 12:30-14:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Tomas, dr. sc. Josip Parat
kolegij: Proseminar iz klasične arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Ranosrednjovjekovne klesarske radionice u Dalmaciji i Istri
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković, Franko Burolo
kolegij: Razdoblja i vrste slovenske književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Retorika i stilistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 11:00-11:45 dvorana B320 - predavanje
uto 11:45-13:15 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Rimska književnost republikanskoga razdoblja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 08:00-09:30 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Iva Kaić; dr. sc. Vinka Matijević; dr. sc. Mirna Cvetko
kolegij: Rimski pokretni nalazi antičkog Ilirika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Roma instaurata - grad Rim od Petrarce do Rafaela
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-15:30 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Daniela Katunar
kolegij: Semantička tipologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Čagalj
kolegij: Slovački jezik (za neslovakiste)
predavanja + seminara + vježbi: 0+4+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A312 - seminar
uto 14:00-15:30 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Darko Polšek
kolegij: Sociobiologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A112 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Barbara Kerovec, Kristina Šekrst
kolegij: Srednjoegipatski jezik i pismo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:00-15:30 dvorana A111 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A111 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak, dr. sc. Ivana Škiljan
kolegij: Srednjovjekovni bestijarij
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dubravka Bogutovac
kolegij: Srpska poezija XIX. vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Strojno prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 16:15-17:45 dvorana A212A - predavanje
pon 17:45-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Ankica Čakardić
kolegij: Suvremena filozofska terminologija I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Suvremena slovenska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 12:30-13:15 dvorana A302 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska književnost humanizma i renesanse
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:45 dvorana A303 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Peruško
kolegij: Talijanska književnost prve polovice 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:45 dvorana A303 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki, Piemontese
kolegij: Talijanski narodni običaji i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 09:30-11:00 dvorana F316 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Morana Čale
kolegij: Talijansko pjesništvo 13. stoljeća (I. skupina)
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:45 dvorana A303 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Višnja Rogošić
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Suvremeni hrvatski redatelji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-15:30 dvorana F316 - vježbe
nastavnici: Voljena Marić
kolegij: Tečaj latinskoga jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 08:45-10:15 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:45 dvorana A208 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 11:00-12:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: Simona Gotal
kolegij: Tečaj slovenskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Dugandžić, dr. sc. Silvija Graljuk
kolegij: Tečaj ukrajinskog I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 09:30-11:00 dvorana A224 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Damir Ljubotina, Robert Faber
kolegij: Tehnologije i održivi razvoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana A229 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli, Katunar, Daniela
kolegij: Temelji kognitivne lingvistike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar, grupa 1
pon 11:45-12:30 dvorana A113 - seminar, grupa 2
uto 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nikolaj Lazić
kolegij: Teorija informacije i komunikacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana D1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Luka Bekavac, Požgaj, Petra
kolegij: Teorija književnosti: Teorija romana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
uto 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Luka Bekavac
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u proučavanje književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ines Carović
kolegij: Učenje stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović, Patricia Počanić
kolegij: Umjetnost 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
čet 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar, grupa 1
čet 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar, grupa 2
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Tin Turković, dr. sc. Maja Zeman
kolegij: Umjetnost antike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
sri 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
pet 10:15-11:00 dvorana D6 - seminar, grupa 1
pet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar, grupa 2
pet 11:45-12:30 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas
kolegij: Umjetnost gotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
pon 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana D6 - seminar, grupa 1
pet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar, grupa 2
pet 15:30-16:15 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović, dr. sc. Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Umjetnost nakon 1900. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
sri 11:00-12:30 dvorana D6 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A126 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A126 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ana Munk, dr. sc. Ana Marinković
kolegij: Umjetnost romanike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
pon 11:45-13:15 dvorana D6 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar, grupa 1
sri 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar, grupa 2
sri 15:30-16:15 dvorana D6 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Ustroj umjetnih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirela Altić
kolegij: Uvod u čitanje starih karata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 17:00-18:30 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Tokić
kolegij: Uvod u filozofiju I / Uvod u filozofiju I - opći
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-12:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Perušić, Luka
kolegij: Uvod u filozofiju I / Uvod u filozofiju I - opći
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav, Miroslav Vuković, mag. arh.
kolegij: Uvod u GIS sustav kartiranja
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 08:00-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Uvod u indoeuropsku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, Jelena Tušek
kolegij: Uvod u južnoslavensko jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A302 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Vujić, Žarka; Stublić, Helena
kolegij: Uvod u muzeologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A308 - predavanje
uto 16:15-17:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Baković
kolegij: Uvod u povijest makedonske književnosti i kulture
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-14:45 dvorana A302 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Uvod u prapovijesnu arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Simeon, Ivana
kolegij: Uvod u primijenjenu lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Mirna Cvetko
kolegij: Uvod u rimsku provincijsku arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana FOND1 - seminar, grupa 1
uto 17:45-19:15 dvorana FOND2 - seminar, grupa 2
sri 12:30-14:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Uvod u slavensku arheologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dubravka Bogutovac, Virna Karlić
kolegij: Uvod u studij srpskog jezika, književnosti i kulture
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Uvod u studij talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana D1 - predavanje
pon 17:00-17:45 dvorana A209 - seminar, grupa 1
pon 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ekrem Čaušević
kolegij: Uvod u studij turkologije (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
pet 15:30-17:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dipl. ah. Jana Škrgulja
kolegij: Velika seoba naroda
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Viktorijanska književnost: žanrovi i teme
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 10:15-11:00 dvorana A123 - predavanje
uto 11:00-11:45 dvorana A123 - seminar
čet 10:15-11:00 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić Gregurić
kolegij: Viktorijanski roman – poetika i politika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-12:30 dvorana A123 - predavanje
uto 12:30-13:15 dvorana A123 - seminar
čet 11:45-12:30 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Zidno slikarstvo u Italiji od 4. do 13. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak, dr. sc. Damir Mihelić
kolegij: Zooarheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana FOND1 - predavanje

obrada: Služba za informatiku
vrijeme obrade: 2022-09-28 11:52:35