Sveučilište u Zagrebu
Filozofski fakultet




raspored nastave

za sve studijske grupe

diplomska nastava za zimski semestar 2021./22.



studijska grupa: Anglistika: književno-kulturološki smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Englesko barokno pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A123 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Moderni britanski roman i Britansko carstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 13:15-14:00 dvorana A123 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr.sc. Iva Polak
kolegij: Povijesni pregled razvoja fantastike u britanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-19:15 dvorana D7 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D7 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Povijest i paradigme američkih studija 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana D2 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana D2 - seminar
čet 15:30-16:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić Gregurić
kolegij: Predrafaelitizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A105 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Prikazi američke politike u književnosti i vizualnim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-11:45 dvorana D2 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana D2 - seminar
sri 13:15-14:00 dvorana A105 - seminar



studijska grupa: Anglistika: književno-kulturološki smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Englesko barokno pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A123 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Moderni britanski roman i Britansko carstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 13:15-14:00 dvorana A123 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr.sc. Iva Polak
kolegij: Povijesni pregled razvoja fantastike u britanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-19:15 dvorana D7 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D7 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Povijest i paradigme američkih studija 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana D2 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana D2 - seminar
čet 15:30-16:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić Gregurić
kolegij: Predrafaelitizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A105 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Prikazi američke politike u književnosti i vizualnim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-11:45 dvorana D2 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana D2 - seminar
sri 13:15-14:00 dvorana A105 - seminar



studijska grupa: Anglistika: smjer lingvistika - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Milena Žic Fuchs, dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Leksikologija i leksikografija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 10:15-11:45 dvorana D5 - predavanje
pet 11:45-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Alexander Hoyt
kolegij: Pisanje znanstvenih tekstova 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A123 - seminar
sri 16:15-17:45 dvorana A105 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Sintaktičke teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana D5 - seminar



studijska grupa: Anglistika: smjer lingvistika - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Višnja Josipović-Smojver
kolegij: Engleski širom svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A105 - predavanje
čet 17:00-18:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr. sc. Marina Grubišić
kolegij: Pragmalingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:00 dvorana D2 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana D2 - seminar
čet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Psiholingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
čet 13:15-14:45 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Sintaktičke teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anđel Starčević
kolegij: Sociolingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana D3 - predavanje
pet 13:15-14:45 dvorana A123 - seminar



studijska grupa: Anglistika: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Jezik i kognicija: od teorije do primjene
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Renata Geld, Jasenka Čengić
kolegij: Praksa 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:45-09:30 dvorana A105 - vježbe, grupa 1
sri 09:30-10:15 dvorana A105 - vježbe, grupa 2



studijska grupa: Anglistika: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Renata Geld, dr. sc. Stela Letica Krevelj
kolegij: Dvojezičnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:45-13:15 dvorana A219 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Jezik i kognicija: od teorije do primjene
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Primjena kognitivne lingvistike u učenju i poučavanju drugoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar



studijska grupa: Anglistika: smjer prevoditeljstvo - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, dr. sc. Anita Peti Stantić; dr.sc. Ivana Bašić
kolegij: Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A123 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana D2 - seminar
nastavnici: dr.sc. Ivana Bašić, dr. sc. Anda Bukvić Pažin
kolegij: Prevođenje znanstvenih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 10:15-11:45 dvorana A314 - seminar, grupa 1
uto 13:15-14:45 dvorana A216 - seminar, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
čet 15:30-17:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Nataša Pavlović, dr. sc. Snježana Veselica Majhut
kolegij: Teorija prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A105 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A123 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A123 - seminar



studijska grupa: Anglistika: smjer prevoditeljstvo - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr.sc. Milena Žic Fuchs; dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Kognitivna lingvistika i prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A105 - predavanje
čet 16:15-17:45 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milena Žic Fuchs, dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Leksikologija i leksikografija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 10:15-11:45 dvorana D5 - predavanje
pet 11:45-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristijan Nikolić, Vinko Zgaga
kolegij: Područja prevoditeljske djelatnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 17:00-17:45 dvorana A104 - seminar, grupa 3
pon 17:45-18:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 3
uto 14:45-15:30 dvorana A219 - seminar, grupa 1
uto 15:30-16:15 dvorana A219 - seminar, grupa 2
uto 15:30-16:15 dvorana A314 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
sri 16:15-17:45 dvorana A123 - vježbe, grupa 2
sri 17:45-19:15 dvorana A123 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr. sc. Marina Grubišić
kolegij: Pragmalingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:00 dvorana D2 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana D2 - seminar
čet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar



studijska grupa: Anglistika: književno-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Englesko barokno pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A123 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Moderni britanski roman i Britansko carstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 13:15-14:00 dvorana A123 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr.sc. Iva Polak
kolegij: Povijesni pregled razvoja fantastike u britanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-19:15 dvorana D7 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D7 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Povijest i paradigme američkih studija 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana D2 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana D2 - seminar
čet 15:30-16:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić Gregurić
kolegij: Predrafaelitizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A105 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Prikazi američke politike u književnosti i vizualnim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-11:45 dvorana D2 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana D2 - seminar
sri 13:15-14:00 dvorana A105 - seminar



studijska grupa: Anglistika: književno-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Englesko barokno pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A123 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Moderni britanski roman i Britansko carstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 13:15-14:00 dvorana A123 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr.sc. Iva Polak
kolegij: Povijesni pregled razvoja fantastike u britanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-19:15 dvorana D7 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D7 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Povijest i paradigme američkih studija 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana D2 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana D2 - seminar
čet 15:30-16:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić Gregurić
kolegij: Predrafaelitizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A105 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Prikazi američke politike u književnosti i vizualnim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-11:45 dvorana D2 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana D2 - seminar
sri 13:15-14:00 dvorana A105 - seminar



studijska grupa: Anglistika: smjer lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Milena Žic Fuchs, dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Leksikologija i leksikografija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 10:15-11:45 dvorana D5 - predavanje
pet 11:45-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Alexander Hoyt
kolegij: Pisanje znanstvenih tekstova 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A123 - seminar
sri 16:15-17:45 dvorana A105 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Sintaktičke teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana D5 - seminar



studijska grupa: Anglistika: smjer lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Višnja Josipović-Smojver
kolegij: Engleski širom svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A105 - predavanje
čet 17:00-18:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr. sc. Marina Grubišić
kolegij: Pragmalingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:00 dvorana D2 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana D2 - seminar
čet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Psiholingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
čet 13:15-14:45 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Sintaktičke teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anđel Starčević
kolegij: Sociolingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana D3 - predavanje
pet 13:15-14:45 dvorana A123 - seminar



studijska grupa: Anglistika: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Jezik i kognicija: od teorije do primjene
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Renata Geld, dr. sc. Stela Letica Krevelj
kolegij: Proces ovladavanja jezikom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A105 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A105 - seminar



studijska grupa: Anglistika: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Renata Geld, dr. sc. Stela Letica Krevelj
kolegij: Dvojezičnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:45-13:15 dvorana A219 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Jezik i kognicija: od teorije do primjene
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Primjena kognitivne lingvistike u učenju i poučavanju drugoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje



studijska grupa: Anglistika: smjer prevoditeljstvo - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, dr. sc. Anita Peti Stantić; dr.sc. Ivana Bašić
kolegij: Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A123 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana D2 - seminar
nastavnici: dr.sc. Ivana Bašić, dr. sc. Anda Bukvić Pažin
kolegij: Prevođenje znanstvenih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 10:15-11:45 dvorana A314 - seminar, grupa 1
uto 13:15-14:45 dvorana A216 - seminar, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
čet 15:30-17:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Nataša Pavlović, dr. sc. Snježana Veselica Majhut
kolegij: Teorija prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A105 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A123 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A123 - seminar



studijska grupa: Anglistika: smjer prevoditeljstvo - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr.sc. Milena Žic Fuchs; dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Kognitivna lingvistika i prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A105 - predavanje
čet 16:15-17:45 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milena Žic Fuchs, dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Leksikologija i leksikografija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 10:15-11:45 dvorana D5 - predavanje
pet 11:45-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristijan Nikolić, Vinko Zgaga
kolegij: Područja prevoditeljske djelatnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 17:00-17:45 dvorana A104 - seminar, grupa 3
pon 17:45-18:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 3
uto 14:45-15:30 dvorana A219 - seminar, grupa 1
uto 15:30-16:15 dvorana A219 - seminar, grupa 2
uto 15:30-16:15 dvorana A314 - vježbe, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
sri 16:15-17:45 dvorana A123 - vježbe, grupa 2
sri 17:45-19:15 dvorana A123 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr. sc. Marina Grubišić
kolegij: Pragmalingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:00 dvorana D2 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana D2 - seminar
čet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar



studijska grupa: Antropologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Darko Polšek, Iva Grubiša
kolegij: Etika i antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 18:30-19:15 dvorana A112 - predavanje
pon 19:15-20:00 dvorana A112 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak
kolegij: Forenzična antropologija - analiza trauma i osobna biologija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 16:15-17:45 dvorana A018 - seminar
čet 17:45-18:30 dvorana A018 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tibor Komar
kolegij: Kultura i identitet
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A112 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A112 - seminar
nastavnici: dr. sc. Duško Petrović
kolegij: Politička antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A125 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Darko Polšek, Kristina Vugdelija
kolegij: Sociologija kulture I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A112 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A112 - seminar
nastavnici: dr. sc. Duško Petrović
kolegij: Suvremene antropološke teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:45-16:15 dvorana A125 - predavanje
nastavnici: Valentina Gulin Zrnić
kolegij: Urbana antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A106 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar



studijska grupa: Antropologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Darko Polšek, Iva Grubiša
kolegij: Etika i antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 18:30-19:15 dvorana A112 - predavanje
pon 19:15-20:00 dvorana A112 - seminar
nastavnici: dr. sc. Duško Petrović
kolegij: Politička antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A125 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Darko Polšek, Kristina Vugdelija
kolegij: Sociologija kulture I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A112 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A112 - seminar
nastavnici: Valentina Gulin Zrnić
kolegij: Urbana antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A106 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar



studijska grupa: Arheologija: smjer antička arheologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Egejska arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Eksperimentalna arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-08:45 dvorana FOND2 - seminar
uto 11:45-13:15 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, dr. sc. Marina Milićević Bradač; dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Fenomeni materijalne i duhovne kulture grčkog svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Latinski jezik za arheologe II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, dr. sc. Marina Milićević Bradač; dr. sc. Dino Demicheli; dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Rimska klasična arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak, dr. sc. Danijela Roksandić Vukadin
kolegij: Tehnološki razvoj i ekologija u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer antička arheologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Vinka Matijević; dr.sc. Iva Kaić
kolegij: Izabrane teme iz ranokršćanske arheologije 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Materijali i tehnologije u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Provincijalna arheologija 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Ranokršćanska arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Zrinka Šimić Kanaet
kolegij: Rimska provincijalna keramika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Rimska uprava u provinciji Dalmaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Iva Kaić, dr. sc. Iva Kaić; dr. sc. Vinka Matijević; dr.sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Seminar iz kasnoantičke arheologije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Seminar iz provincijalne arheologije 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:45-16:15 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iva Kaić, dr. sc. Iva Kaić; dr. sc. Vinka Matijević
kolegij: Stereotipi, predrasude i tabui u i o antičkom društvu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana FOND1 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer prapovijesna arheologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Mario Šlaus
kolegij: Analiza ljudskih ostataka nađenih na arheološkim nalazištima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Arheologija neolitika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav, dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Arheološki praktikum - kvantitativna obrada podataka
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-20:00 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Eksperimentalna arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-08:45 dvorana FOND2 - seminar
uto 11:45-13:15 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Koncept neolitizacije - modeli prijelaza na poljoprivredu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Litička analiza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Janja Mavrović Mokos
kolegij: Rano i srednje brončano doba u Karpatskoj kotlini
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak, dr. sc. Danijela Roksandić Vukadin
kolegij: Tehnološki razvoj i ekologija u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Teorijska arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer prapovijesna arheologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Arheologija eneolitika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav, dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Arheološki praktikum - kvantitativna obrada podataka
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-20:00 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica
kolegij: Istočni halštatski krug
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana FOND2 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica
kolegij: Latenska kultura u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Materijali i tehnologije u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Počeci simbolike i umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Simbolika i umjetnost u paleolitiku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A018 - seminar



studijska grupa: Arheologija: smjer srednjovjekovna arheologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav, dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Arheološki praktikum - kvantitativna obrada podataka
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-20:00 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Eksperimentalna arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-08:45 dvorana FOND2 - seminar
uto 11:45-13:15 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Germani u Panoniji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Latinski jezik za arheologe II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Predromanička i ranoromanička arhitektura
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Seminar iz srednjovjekovne arhitekture
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak, dr. sc. Danijela Roksandić Vukadin
kolegij: Tehnološki razvoj i ekologija u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer srednjovjekovna arheologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dr. sc. Tatjana Tkalčec
kolegij: Arheologija kasnog srednjeg i novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ina Miloglav, dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Arheološki praktikum - kvantitativna obrada podataka
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-20:00 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Materijali i tehnologije u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Seminar iz arheologije srednjovjekovnih grobalja
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Središnja mjesta i njihova periferija u srednjem i novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dr. sc. Tatjana Tkalčec
kolegij: Srednjovjekovna keramika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Starohrvatska groblja od 7. do 11. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer antička arheologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Helena Tomas
kolegij: Egejska arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana FOND1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, dr. sc. Marina Milićević Bradač; dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Fenomeni materijalne i duhovne kulture grčkog svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, dr. sc. Marina Milićević Bradač; dr. sc. Dino Demicheli; dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Rimska klasična arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer antička arheologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Provincijalna arheologija 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Ranokršćanska arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić
kolegij: Seminar iz provincijalne arheologije 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:45-16:15 dvorana FOND2 - seminar



studijska grupa: Arheologija: smjer prapovijesna arheologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Arheologija neolitika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Koncept neolitizacije - modeli prijelaza na poljoprivredu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Litička analiza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer prapovijesna arheologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Arheologija eneolitika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica
kolegij: Istočni halštatski krug
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana FOND2 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Počeci simbolike i umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana FOND2 - predavanje



studijska grupa: Arheologija: smjer srednjovjekovna arheologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Germani u Panoniji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Predromanička i ranoromanička arhitektura
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Seminar iz srednjovjekovne arhitekture
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana FOND1 - seminar



studijska grupa: Arheologija: smjer srednjovjekovna arheologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dr. sc. Tatjana Tkalčec
kolegij: Arheologija kasnog srednjeg i novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Eksperimentalna arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-08:45 dvorana FOND2 - seminar
uto 11:45-13:15 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Materijali i tehnologije u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Seminar iz arheologije srednjovjekovnih grobalja
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dr. sc. Tatjana Tkalčec
kolegij: Srednjovjekovna keramika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Starohrvatska groblja od 7. do 11. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje



studijska grupa: Centar za obrazovanje nastavnika, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Marina Đuranović, Klemenčić
kolegij: Didaktika (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja opći
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, Gabrijela Kišiček
kolegij: Govorništvo za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-08:45 dvorana A123 - seminar
pon 08:45-09:30 dvorana A123 - vježbe, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A123 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Mindoljević Drakulić
kolegij: Psihologija odgoja i obrazovanja (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana D3 - seminar, grupa 1
uto 18:30-20:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 3
čet 18:30-20:00 dvorana D3 - predavanje
čet 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šagud, Marta Klemenčić
kolegij: Sustavna pedagogija (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana D5 - seminar, grupa 2
sri 18:30-20:00 dvorana A225 - seminar, grupa 3
sri 20:00-21:30 dvorana A225 - seminar, grupa 4



studijska grupa: Centar za strane jezike: studentska nastava, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: mr. sc. Ines Jelovčić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A215 - seminar, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A215 - seminar, grupa 2
uto 09:30-11:00 dvorana A102 - seminar, grupa 3
uto 11:00-12:30 dvorana A102 - seminar, grupa 4
sri 08:00-09:30 dvorana A215 - seminar, grupa 5
sri 09:30-11:00 dvorana A215 - seminar, grupa 6
nastavnici: Tina Miholjančan
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 12:30-14:00 dvorana A111 - seminar, grupa 1
pon 14:00-15:30 dvorana A112 - seminar, grupa 2
uto 14:00-15:30 dvorana A112 - seminar, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Vivijana Radman
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-14:00 dvorana A112 - seminar, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A215 - seminar, grupa 2
čet 14:00-15:30 dvorana A123 - seminar, grupa 3
nastavnici: Petra Barbarić
kolegij: Engleski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 16:15-17:45 dvorana A112 - seminar
nastavnici: Jasna Ćirić
kolegij: Francuski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A125 - seminar, grupa 1
sri 11:00-12:30 dvorana A112 - seminar, grupa 2
pet 09:30-11:00 dvorana A112 - seminar, grupa 3
nastavnici: Jasna Ćirić
kolegij: Francuski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A125 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A102 - seminar, grupa 2
pet 11:00-12:30 dvorana A112 - seminar, grupa 3
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A213 - seminar, grupa 1
pon 17:00-18:30 dvorana A213 - seminar, grupa 2
uto 15:30-17:00 dvorana A215 - seminar, grupa 3
uto 17:00-18:30 dvorana A215 - seminar, grupa 4
sri 15:30-17:00 dvorana A215 - seminar, grupa 5
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šnjarić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 15:30-17:00 dvorana A112 - seminar, grupa 1
sri 09:30-11:00 dvorana A315 - seminar, grupa 2
sri 11:00-12:30 dvorana A215 - seminar, grupa 3
čet 09:30-11:00 dvorana A111 - seminar, grupa 4
čet 11:00-12:30 dvorana A106 - seminar, grupa 5
nastavnici: Azra Plićanić Mesić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-18:30 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šnjarić
kolegij: Njemački jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 16:15-17:45 dvorana A215 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Veršić
kolegij: Ruski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 16:15-17:45 dvorana A216 - seminar, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A112 - seminar, grupa 2
čet 16:15-17:45 dvorana A312 - seminar, grupa 3
pet 12:30-14:00 dvorana A302 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Sanja Veršić
kolegij: Ruski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:00-15:30 dvorana B310 - seminar, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A302 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jagoda Večerina
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:00-15:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: Ana Matijević
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A112 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A112 - seminar, grupa 2
čet 11:45-13:15 dvorana A112 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Jagoda Večerina
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 12:30-14:00 dvorana A218 - seminar, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A112 - seminar, grupa 2
pet 15:30-17:00 dvorana A112 - seminar, grupa 3
nastavnici: Ana Matijević
kolegij: Španjolski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pon 12:30-14:00 dvorana B310 - seminar, grupa 1
uto 12:30-14:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
čet 13:15-14:45 dvorana A112 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Arijela Fabrio
kolegij: Talijanski jezik za akademske potrebe 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 11:00-12:30 dvorana A111 - seminar, grupa 1
uto 12:30-14:00 dvorana A112 - seminar, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A106 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Arijela Fabrio
kolegij: Talijanski jezik za akademske potrebe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 09:30-11:00 dvorana B310 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A216 - seminar, grupa 2
čet 12:30-14:00 dvorana B310 - seminar, grupa 3



studijska grupa: Češki: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češke jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana A118 - vježbe
pet 14:00-15:30 dvorana A124 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Katica Ivanković
kolegij: Češki prijevodni seminar I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 17:00-18:30 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Glotodidaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A312 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Usvajanje stranoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 12:30-14:00 dvorana A312 - predavanje



studijska grupa: Češki: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: ime izvođača naknadno
kolegij: Češke jezične vježbe III.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A312 - vježbe
sri 09:30-11:00 dvorana F316 - vježbe
nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češki prijevodni seminar III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 09:30-11:00 dvorana A213 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Glotodidaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A312 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Usvajanje stranoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 12:30-14:00 dvorana A312 - predavanje



studijska grupa: Češki: prevoditeljsko-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češke jezične vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-15:30 dvorana A118 - vježbe
pet 14:00-15:30 dvorana A124 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Petar Vuković
kolegij: Češki jezik u barokno doba
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A312 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A312 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katica Ivanković
kolegij: Češki prijevodni seminar I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 17:00-18:30 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Suzana Kos
kolegij: Češko žensko pismo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-10:15 dvorana A124 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A124 - seminar



studijska grupa: Češki: prevoditeljsko-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: ime izvođača naknadno
kolegij: Češke jezične vježbe III.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A312 - vježbe
sri 09:30-11:00 dvorana F316 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Petar Vuković
kolegij: Češki jezik u barokno doba
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A312 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A312 - seminar
nastavnici: Slavomira Ribarova
kolegij: Češki prijevodni seminar III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 09:30-11:00 dvorana A213 - seminar
nastavnici: dr. sc. Suzana Kos
kolegij: Češko žensko pismo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-10:15 dvorana A124 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A124 - seminar



studijska grupa: Etnologija i kulturna antropologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ivona Grgurinović
kolegij: Antropologija nasilja i sukoba
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A106 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Lončar
kolegij: Etnološki i kulturnoantropološki pristupi zaštiti i očuvanju baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tibor Komar
kolegij: Globalizacija i lokalne kulturne prakse
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
čet 15:30-17:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Duško Petrović
kolegij: Politička antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A125 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A125 - seminar
nastavnici: Valentina Gulin Zrnić
kolegij: Urbana antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A106 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar



studijska grupa: Etnologija i kulturna antropologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jelena Marković
kolegij: Antropologija djetinjstva
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A125 - predavanje
pon 17:45-19:15 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Pavel Šantek
kolegij: Antropologija sporta
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A125 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Lončar
kolegij: Etnološki i kulturnoantropološki pristupi zaštiti i očuvanju baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tibor Komar
kolegij: Globalizacija i lokalne kulturne prakse
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
čet 15:30-17:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: Valentina Gulin Zrnić
kolegij: Urbana antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A106 - predavanje
sri 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar



studijska grupa: kolegiji na razini Fakulteta, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mario Šlaus
kolegij: Analiza ljudskih ostataka nađenih na arheološkim nalazištima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec, dr. sc. Tatjana Tkalčec
kolegij: Arheologija kasnog srednjeg i novog vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura 16. do 18. stoljeća u srednjoj Europi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić
kolegij: Autopsija, arhiv, atribucija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A126 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Renata Geld, dr. sc. Stela Letica Krevelj
kolegij: Dvojezičnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:45-13:15 dvorana A219 - predavanje
čet 11:00-12:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Ekohistorija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 15:30-16:15 dvorana A202 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Ekonomska historija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Višnja Josipović-Smojver
kolegij: Engleski širom svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A105 - predavanje
čet 17:00-18:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nadežda Čačinovič, prof. emer.
kolegij: Estetika – seminar: Kantova Kritika moći suđenja
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić
kolegij: Etika - opći predmet
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-11:45 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Kos, Marko
kolegij: Etika - seminar: Alijenacija i etika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Knorr, Lidija
kolegij: Etika - seminar: Biocentrizam u etici
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, dr. sc. Marina Milićević Bradač; dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Fenomeni materijalne i duhovne kulture grčkog svijeta
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Hrvatski žanrovski film
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Lučić
kolegij: Filmologija: Klasične teorije filma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Filozofija jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja - seminar: Filozofija odgoja J.-J. Rousseaua
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Filozofija politike - seminar: Filozofija politike Johna Lockea
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac, Tokić, Marko
kolegij: Filozofske teorije emocija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ana Vasung
kolegij: Frazeologija južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana A001 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tokić
kolegij: Grčka filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ljudevit Fran Ježić
kolegij: Grčka filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-16:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Habsburška Monarhija: imperijalna baština
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-13:15 dvorana A202 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Historicizam u hrvatskoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Blažević
kolegij: Historijska antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-16:15 dvorana A201 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kornelija Jurin Starčević
kolegij: Historijska demografija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-16:15 dvorana A001 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Anušić, Nikola; Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Hrvatska i Europa u 19. stoljeću: komparatističke teme
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Hrvatska likovna baština "između gotike i baroka"
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A126 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Iveljić, Iskra; Tomašegović, Nikola
kolegij: Hrvatsko društvo i kultura u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sandor Bene, Mann, Sekso Milković
kolegij: Hrvatsko-mađarske književne veze
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-11:45 dvorana A204 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Göcke, B. P.,Vigato, Matija
kolegij: Human Nature and Human Enhancement
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 16:15-17:45 dvorana Virtualno2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić
kolegij: Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-08:45 dvorana A113 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija - seminar: Hajime Nakamura: Načini mišljenja istočnih naroda
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:45-19:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zlatko Karač
kolegij: Islamska arhitektura i umjetnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica
kolegij: Istočni halštatski krug
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:00-15:30 dvorana FOND2 - predavanje
pon 15:30-17:00 dvorana FOND2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Izbor stila u arhitekturi 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Izvori za ranonovovjekovnu povijest I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-10:15 dvorana A001 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Izvori za ranonovovjekovnu povijest III.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A202 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Jezik i kognicija: od teorije do primjene
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr.sc. Milena Žic Fuchs; dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Kognitivna lingvistika i prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A105 - predavanje
čet 16:15-17:45 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marcel Burić
kolegij: Koncept neolitizacije - modeli prijelaza na poljoprivredu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Kršćanstvo u srednjem vijeku II.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-08:45 dvorana A201 - predavanje
pon 08:45-09:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Šarić
kolegij: Kulturna povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-11:45 dvorana A202 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vjeran Kursar
kolegij: Kulturna povijest Osmanskog Carstva (I)
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:45 dvorana A128 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A128 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Potrebica
kolegij: Latenska kultura u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana A018 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Latinski jezik za arheologe II
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Milena Žic Fuchs, dr. sc. Janja Čulig Suknaić
kolegij: Leksikologija i leksikografija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 10:15-11:45 dvorana D5 - predavanje
pet 11:45-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Litička analiza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Luka Bogdanić, Nositelji: Bogdanić, Luka; Čakardić, Ankica, izvoditelj: Žitko, Mislav
kolegij: Marx i marksističke filozofije - seminar: Novije interpretacije Marxa
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Roksandić
kolegij: Materijali i tehnologije u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Goran Sunajko
kolegij: Metafizika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 16:15-17:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Metode i tehnike u istraživanju povijesti 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Knežević
kolegij: Moderni britanski roman i Britansko carstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 13:15-14:00 dvorana A123 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Muzeologija i rodna perspektiva
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ljiljana Filipović
kolegij: Nesvjesno i inscenacija stvarnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Odabrane teme iz židovske antičke povijesti: Grčki i latinski izvori o Židovima
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A213 - seminar
nastavnici: dr. sc. Neven Budak
kolegij: Odabrani problemi srednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana A315 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Odnos forme i funkcije u srednjovjekovnoj sakralnoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Zenić, Boško
kolegij: Ontologija - seminar: Ernst Bloch i suvremena ontologija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Vigato, Matija
kolegij: Ontologija – seminar: Kant, Prolegomena za svaku buduću metafiziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar-Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Proust i njegovi tumači
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana B212 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Azra Abadžić Navaey
kolegij: Osnove perzijskog jezika (I)
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-16:15 dvorana A209 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A209 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Alexander Hoyt
kolegij: Pisanje znanstvenih tekstova 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A123 - seminar
sri 16:15-17:45 dvorana A105 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivor Karavanić
kolegij: Počeci simbolike i umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-14:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Duško Petrović
kolegij: Politička antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A125 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A125 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Politička povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A201 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:00-09:30 dvorana D2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Galović, Tomislav; Tabak Demo, Maja
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti: Diplomatika s kronologijom i egdotikom
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr.sc. Iva Polak
kolegij: Povijesni pregled razvoja fantastike u britanskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 18:30-19:15 dvorana D7 - predavanje
pet 17:00-18:30 dvorana D7 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Temeljni filozofijski pojmovi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Uvod u studij Hegela
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Povijest Grčke i Rima II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Povijest i paradigme američkih studija 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana D2 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana D2 - seminar
čet 15:30-16:15 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Povijest i teorija dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 08:45-09:30 dvorana A126 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Povijest i teorija konzervacije u Europi u XIX. i XX. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 12:30-13:15 dvorana A126 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Inga Vilogorac Brčić, Vilogorac Brčić, Inga; Osterman, Jasmina
kolegij: Povijest starog Istoka II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mateusz-Milan Stanojević, dr. sc. Marina Grubišić
kolegij: Pragmalingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:00 dvorana D2 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana D2 - seminar
čet 11:00-11:45 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić
kolegij: Pragmatika južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Jukić Gregurić
kolegij: Predrafaelitizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-14:45 dvorana A105 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Predromanička i ranoromanička arhitektura
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Jelena Šesnić
kolegij: Prikazi američke politike u književnosti i vizualnim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:00-11:45 dvorana D2 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana D2 - seminar
sri 13:15-14:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Renata Geld
kolegij: Primjena kognitivne lingvistike u učenju i poučavanju drugoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Renata Geld, dr. sc. Stela Letica Krevelj
kolegij: Proces ovladavanja jezikom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A105 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A105 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Provincijalna arheologija 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-15:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Psiholingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana D1 - predavanje
čet 13:15-14:45 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Janja Mavrović Mokos
kolegij: Rano i srednje brončano doba u Karpatskoj kotlini
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Domagoj Tončinić; dr. sc. Iva Kaić
kolegij: Ranokršćanska arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Budak
kolegij: Ranosrednjovjekovni identiteti: Hrvatska i Europa
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marina Milićević Bradač, dr. sc. Marina Milićević Bradač; dr. sc. Dino Demicheli; dr. sc. Ana Pavlović
kolegij: Rimska klasična arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Domagoj Tončinić, dr. sc. Zrinka Šimić Kanaet
kolegij: Rimska provincijalna keramika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dino Demicheli
kolegij: Rimska uprava u provinciji Dalmaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus
kolegij: Rođaci i bližnji: obiteljske strukture u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-17:45 dvorana A201 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, Jelena Tušek
kolegij: Semantika južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-10:15 dvorana A204 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Irena Zovko Dinković
kolegij: Sintaktičke teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana D4 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anđel Starčević
kolegij: Sociolingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana D3 - predavanje
pet 13:15-14:45 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Darko Polšek, Kristina Vugdelija
kolegij: Sociologija kulture I
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A112 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A112 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Filipec
kolegij: Središnja mjesta i njihova periferija u srednjem i novom vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:00-12:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Galović, Tomislav; Tabak Demo, Maja
kolegij: Srednjovjekovni latinski jezik I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-13:15 dvorana D1 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Srednjovjekovno plemstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A001 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Stara povijest hrvatskih zemalja II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirja Jarak
kolegij: Starohrvatska groblja od 7. do 11. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A018 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Statističke metode u lingvistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Iva Kaić, dr. sc. Iva Kaić; dr. sc. Vinka Matijević
kolegij: Stereotipi, predrasude i tabui u i o antičkom društvu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana FOND1 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Suvremena bugarska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-16:15 dvorana A216 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ankica Čakardić
kolegij: Suvremena filozofska terminologija I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Suvremena slovenska proza
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana F316 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijansko pjesništvo 13. stoljeća (I. skupina)
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-15:30 dvorana A303 - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Naida-Mihal Brandl, predavači iz Jad vašema
kolegij: Teaching about the Shoah
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 09:30-11:00 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-11:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana A102 - vježbe
nastavnici: Simona Gotal
kolegij: Tečaj slovenskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Zdravka Hincak, dr. sc. Danijela Roksandić Vukadin
kolegij: Tehnološki razvoj i ekologija u arheologiji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Figura čitateljice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nataša Pavlović, dr. sc. Snježana Veselica Majhut
kolegij: Teorija prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana A105 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A123 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić, Žitko, Mislav
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija ekonomije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 19:15-20:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Rajna Šošić Klindžić
kolegij: Teorijska arheologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana FOND2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić
kolegij: Teorijski pristupi i paradigme u historiografiji stare povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 7
uto 08:00-09:30 dvorana A202 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana C015 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Umjetnost oko godine 1000.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Umjetnost Trecenta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A126 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tokić
kolegij: Uvod u filozofiju I / Uvod u filozofiju I - opći
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Perušić, Luka
kolegij: Uvod u filozofiju I / Uvod u filozofiju I - opći
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Uvod u sociolingvistiku i dijalektologiju španjolskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A116 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić, Bogutovac, Dubravka
kolegij: Vasko Popa i srpsko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana B320 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, Zaltko Jurić, Ivana Tomas
kolegij: Zaštita nepokretne baštine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
uto 08:00-08:45 dvorana A126 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Filozofija: znanstveni smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nadežda Čačinovič, prof. emer.
kolegij: Estetika – seminar: Kantova Kritika moći suđenja
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Kos, Marko
kolegij: Etika - seminar: Alijenacija i etika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Knorr, Lidija
kolegij: Etika - seminar: Biocentrizam u etici
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Filozofija jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja - seminar: Filozofija odgoja J.-J. Rousseaua
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Filozofija politike - seminar: Filozofija politike Johna Lockea
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac, Tokić, Marko
kolegij: Filozofske teorije emocija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Göcke, B. P.,Vigato, Matija
kolegij: Human Nature and Human Enhancement
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 16:15-17:45 dvorana Virtualno2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija - seminar: Hajime Nakamura: Načini mišljenja istočnih naroda
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:45-19:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Luka Bogdanić, Nositelji: Bogdanić, Luka; Čakardić, Ankica, izvoditelj: Žitko, Mislav
kolegij: Marx i marksističke filozofije - seminar: Novije interpretacije Marxa
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Sunajko
kolegij: Metafizika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 16:15-17:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ljiljana Filipović
kolegij: Nesvjesno i inscenacija stvarnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Zenić, Boško
kolegij: Ontologija - seminar: Ernst Bloch i suvremena ontologija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Vigato, Matija
kolegij: Ontologija – seminar: Kant, Prolegomena za svaku buduću metafiziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Temeljni filozofijski pojmovi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Uvod u studij Hegela
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić, Žitko, Mislav
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija ekonomije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 19:15-20:45 dvorana A101 - seminar



studijska grupa: Filozofija: Nastavnički - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nadežda Čačinovič, prof. emer.
kolegij: Estetika – seminar: Kantova Kritika moći suđenja
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Kos, Marko
kolegij: Etika - seminar: Alijenacija i etika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Knorr, Lidija
kolegij: Etika - seminar: Biocentrizam u etici
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Filozofija jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja - seminar: Filozofija odgoja J.-J. Rousseaua
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Filozofija politike - seminar: Filozofija politike Johna Lockea
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac, Tokić, Marko
kolegij: Filozofske teorije emocija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Göcke, B. P.,Vigato, Matija
kolegij: Human Nature and Human Enhancement
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 16:15-17:45 dvorana Virtualno2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija - seminar: Hajime Nakamura: Načini mišljenja istočnih naroda
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:45-19:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Luka Bogdanić, Nositelji: Bogdanić, Luka; Čakardić, Ankica, izvoditelj: Žitko, Mislav
kolegij: Marx i marksističke filozofije - seminar: Novije interpretacije Marxa
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Sunajko
kolegij: Metafizika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 16:15-17:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Metodika nastave filozofije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:45-16:15 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Nastavna praksa filozofije I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ljiljana Filipović
kolegij: Nesvjesno i inscenacija stvarnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Zenić, Boško
kolegij: Ontologija - seminar: Ernst Bloch i suvremena ontologija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Vigato, Matija
kolegij: Ontologija – seminar: Kant, Prolegomena za svaku buduću metafiziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Temeljni filozofijski pojmovi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Uvod u studij Hegela
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Seminar iz metodike nastave filozofije I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 16:15-17:45 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić, Žitko, Mislav
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija ekonomije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 19:15-20:45 dvorana A101 - seminar



studijska grupa: Filozofija: znanstveni - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nadežda Čačinovič, prof. emer.
kolegij: Estetika – seminar: Kantova Kritika moći suđenja
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Kos, Marko
kolegij: Etika - seminar: Alijenacija i etika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Jurić, Knorr, Lidija
kolegij: Etika - seminar: Biocentrizam u etici
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Lauc, Skelac, Ines
kolegij: Filozofija jezika I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-18:30 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja - seminar: Filozofija odgoja J.-J. Rousseaua
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Raul Raunić
kolegij: Filozofija politike - seminar: Filozofija politike Johna Lockea
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac, Tokić, Marko
kolegij: Filozofske teorije emocija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Göcke, B. P.,Vigato, Matija
kolegij: Human Nature and Human Enhancement
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 16:15-17:45 dvorana Virtualno2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija - seminar: Hajime Nakamura: Načini mišljenja istočnih naroda
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:45-19:15 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Kardaš
kolegij: Indijska filozofija I
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Luka Bogdanić, Nositelji: Bogdanić, Luka; Čakardić, Ankica, izvoditelj: Žitko, Mislav
kolegij: Marx i marksističke filozofije - seminar: Novije interpretacije Marxa
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 10:15-11:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goran Sunajko
kolegij: Metafizika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 16:15-17:45 dvorana A101 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ljiljana Filipović
kolegij: Nesvjesno i inscenacija stvarnosti
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:45 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Zenić, Boško
kolegij: Ontologija - seminar: Ernst Bloch i suvremena ontologija I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Selak Raspudić, Vigato, Matija
kolegij: Ontologija – seminar: Kant, Prolegomena za svaku buduću metafiziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Temeljni filozofijski pojmovi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 18:30-20:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Igor Mikecin
kolegij: Povijest filozofije – seminar: Uvod u studij Hegela
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A106 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić, Žitko, Mislav
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija ekonomije
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:45-13:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Mikulić
kolegij: Teorija spoznaje - seminar: Filozofija i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 19:15-20:45 dvorana A101 - seminar



studijska grupa: Fonetika: smjer govorništvo - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Marina Đuranović, Klemenčić
kolegij: Didaktika (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Marko Liker, dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Akustička fonetika - seminar
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana B315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Arnalda Dobrić, dr. sc. Nadja Runjić
kolegij: Audiologija i spaciocepcija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana B320 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Diana Tomić, dr.sc. Damir Kovačić, Davor Šušković, dipl. ing, Ivana Šušković, prof., Marijana Tuta Dujmović, prof.
kolegij: Audiotehnika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana B320 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gabrijela Kišiček
kolegij: Govornička argumentacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:45 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Istraživanje proizvodnje govora
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana B315 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana B315 - seminar
sri 10:15-11:00 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Metodika govorništva
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić
kolegij: Metodika rada na govoru u elektroničkim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana B320 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Metodologija znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Mindoljević Drakulić
kolegij: Psihologija odgoja i obrazovanja (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana D3 - seminar, grupa 1
uto 18:30-20:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 3
čet 18:30-20:00 dvorana D3 - predavanje
čet 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Mirjana Tonković
kolegij: Statistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šagud, Marta Klemenčić
kolegij: Sustavna pedagogija (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana D5 - seminar, grupa 2
sri 18:30-20:00 dvorana A225 - seminar, grupa 3
sri 20:00-21:30 dvorana A225 - seminar, grupa 4



studijska grupa: Fonetika: smjer govorništvo - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Marina Đuranović, Klemenčić
kolegij: Didaktika (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Marko Liker, dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Akustička fonetika - seminar
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana B315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Arnalda Dobrić, dr. sc. Nadja Runjić
kolegij: Audiologija i spaciocepcija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana B320 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Diana Tomić, dr.sc. Damir Kovačić, Davor Šušković, dipl. ing, Ivana Šušković, prof., Marijana Tuta Dujmović, prof.
kolegij: Audiotehnika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana B320 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja opći
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, Gabrijela Kišiček
kolegij: Govorništvo za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-08:45 dvorana A123 - seminar
pon 08:45-09:30 dvorana A123 - vježbe, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A123 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Istraživanje proizvodnje govora
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana B315 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana B315 - seminar
sri 10:15-11:00 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Metodika govorništva
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić
kolegij: Metodika rada na govoru u elektroničkim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana B320 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Metodologija znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Mindoljević Drakulić
kolegij: Psihologija odgoja i obrazovanja (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana D3 - seminar, grupa 1
uto 18:30-20:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 3
čet 18:30-20:00 dvorana D3 - predavanje
čet 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Mirjana Tonković
kolegij: Statistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šagud, Marta Klemenčić
kolegij: Sustavna pedagogija (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana D5 - seminar, grupa 2
sri 18:30-20:00 dvorana A225 - seminar, grupa 3
sri 20:00-21:30 dvorana A225 - seminar, grupa 4



studijska grupa: Fonetika: rehabilitacija slušanja i govora - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marko Liker, dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Akustička fonetika - seminar
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana B315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Arnalda Dobrić, dr. sc. Nadja Runjić
kolegij: Audiologija i spaciocepcija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana B320 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Diana Tomić, dr.sc. Damir Kovačić, Davor Šušković, dipl. ing, Ivana Šušković, prof., Marijana Tuta Dujmović, prof.
kolegij: Audiotehnika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana B320 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gabrijela Kišiček
kolegij: Govornička argumentacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:45 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Istraživanje proizvodnje govora
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana B315 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana B315 - seminar
sri 10:15-11:00 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Metodika govorništva
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić
kolegij: Metodika rada na govoru u elektroničkim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana B320 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Metodologija znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Tonković
kolegij: Statistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana B315 - vježbe



studijska grupa: Fonetika: rehabilitacija slušanja i govora - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Marina Đuranović, Klemenčić
kolegij: Didaktika (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Marko Liker, dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Akustička fonetika - seminar
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana B315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Zagorac
kolegij: Filozofija odgoja opći
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Gabrijela Kišiček
kolegij: Govornička argumentacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:45 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, Gabrijela Kišiček
kolegij: Govorništvo za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-08:45 dvorana A123 - seminar
pon 08:45-09:30 dvorana A123 - vježbe, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A123 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Istraživanje proizvodnje govora
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana B315 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana B315 - seminar
sri 10:15-11:00 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Metodika govorništva
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić
kolegij: Metodika rada na govoru u elektroničkim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana B320 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Metodologija znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Mindoljević Drakulić
kolegij: Psihologija odgoja i obrazovanja (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:45-19:15 dvorana D3 - seminar, grupa 1
uto 18:30-20:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 3
čet 18:30-20:00 dvorana D3 - predavanje
čet 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Mirjana Tonković
kolegij: Statistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šagud, Marta Klemenčić
kolegij: Sustavna pedagogija (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana D5 - seminar, grupa 2
sri 18:30-20:00 dvorana A225 - seminar, grupa 3
sri 20:00-21:30 dvorana A225 - seminar, grupa 4



studijska grupa: Fonetika: znanstveno usmjerenje - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marko Liker, dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Akustička fonetika - seminar
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-18:30 dvorana B315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Arnalda Dobrić, dr. sc. Nadja Runjić
kolegij: Audiologija i spaciocepcija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana B320 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Diana Tomić, dr.sc. Damir Kovačić, Davor Šušković, dipl. ing, Ivana Šušković, prof., Marijana Tuta Dujmović, prof.
kolegij: Audiotehnika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana B320 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gabrijela Kišiček
kolegij: Govornička argumentacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:45 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Metodika govorništva
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić
kolegij: Metodika rada na govoru u elektroničkim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana B320 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Metodologija znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 14:00-14:45 dvorana B320 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana B320 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Tonković
kolegij: Statistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana B315 - vježbe



studijska grupa: Fonetika: znanstveno usmjerenje - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Arnalda Dobrić, dr. sc. Nadja Runjić
kolegij: Audiologija i spaciocepcija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana B320 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Diana Tomić, dr.sc. Damir Kovačić, Davor Šušković, dipl. ing, Ivana Šušković, prof., Marijana Tuta Dujmović, prof.
kolegij: Audiotehnika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana B320 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gabrijela Kišiček
kolegij: Govornička argumentacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 10:15-11:45 dvorana B320 - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Liker
kolegij: Istraživanje proizvodnje govora
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana B315 - predavanje
uto 14:45-16:15 dvorana B315 - seminar
sri 10:15-11:00 dvorana B315 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jelena Vlašić Duić
kolegij: Metodika govorništva
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana B320 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana B320 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić
kolegij: Metodika rada na govoru u elektroničkim medijima
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana B320 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana B320 - vježbe



studijska grupa: Francuski: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Lidija Orešković Dvorski
kolegij: Francuska fonetika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-11:45 dvorana A213 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A213 - seminar
nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin, dr. sc. Damić Bohač, Darja i dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Francuski jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-17:45 dvorana D5 - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
čet 08:00-09:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A217 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Posturomimogestualnost: vidljivi dio multimodalnog iskaza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A107 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Šoštarić
kolegij: Prijevodne vježbe 1: francuski-hrvatski
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 09:30-10:15 dvorana A107 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
pet 11:00-11:45 dvorana A107 - seminar, grupa 2
pet 11:45-12:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Sanja Šoštarić, Miculinić, Miriam; dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Prijevodne vježbe 1: hrvatski-francuski
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A107 - seminar, grupa 1
uto 17:45-18:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
uto 18:30-19:15 dvorana A107 - seminar, grupa 2
uto 19:15-20:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Franić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-15:30 dvorana A107 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Franić, Petrak, Marta
kolegij: Semantički seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Franić
kolegij: Učenje francuskog jezika u ranoj školskoj dobi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Značajni tekstovi moderne francuske lingvistike 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar



studijska grupa: Francuski: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin, dr. sc. Damić Bohač, Darja i dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Francuski jezik 9
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:45-18:30 dvorana D5 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A218 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Ćupurdija, Delia
kolegij: Lingvistički opis odabranog romanskog idioma
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A301 - seminar
nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin
kolegij: Metodika nastave francuskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana A218 - seminar
nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin
kolegij: Praksa 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 11:45-12:30 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Franić
kolegij: Razredni diskurs
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar



studijska grupa: Francuski: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec, Hanot, Nicolas
kolegij: Belgijska književnost na francuskom jeziku 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maja Zorica Vukušić, dr. sc. Ivić, Nenad
kolegij: Čitanje Quignarda
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-10:15 dvorana F308 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana F308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lidija Orešković Dvorski
kolegij: Francuska fonetika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-11:45 dvorana A213 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A213 - seminar
nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin, dr. sc. Damić Bohač, Darja i dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Francuski jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-17:45 dvorana D5 - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
čet 08:00-09:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A217 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Maja Zorica Vukušić
kolegij: Francuski romantizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-16:15 dvorana A218 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec
kolegij: Kraj 20. st. u francuskoj prozi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-16:15 dvorana A107 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Posturomimogestualnost: vidljivi dio multimodalnog iskaza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A107 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sanja Šoštarić
kolegij: Prijevodne vježbe 1: francuski-hrvatski
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 09:30-10:15 dvorana A107 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
pet 11:00-11:45 dvorana A107 - seminar, grupa 2
pet 11:45-12:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Sanja Šoštarić, Miculinić, Miriam; dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Prijevodne vježbe 1: hrvatski-francuski
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A107 - seminar, grupa 1
uto 17:45-18:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
uto 18:30-19:15 dvorana A107 - seminar, grupa 2
uto 19:15-20:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Franić, Petrak, Marta
kolegij: Semantički seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lidija Orešković Dvorski, Petrak, Marta
kolegij: Traduktologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A104 - predavanje



studijska grupa: Francuski: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Maja Zorica Vukušić, dr. sc. Ivić, Nenad
kolegij: Čitanje Quignarda
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-10:15 dvorana F308 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana F308 - seminar
nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin, dr. sc. Damić Bohač, Darja i dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Francuski jezik 9
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:45-18:30 dvorana D5 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A218 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec
kolegij: Kraj 20. st. u francuskoj prozi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-16:15 dvorana A107 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Posturomimogestualnost: vidljivi dio multimodalnog iskaza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A107 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Paprašarovski
kolegij: Prevođenje književnih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec
kolegij: Prijevodne vježbe 3: francuski-hrvatski
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-17:45 dvorana A104 - seminar, grupa 1
sri 17:45-18:30 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
sri 18:30-19:15 dvorana A104 - seminar, grupa 2
sri 19:15-20:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec, Miculinić, Miriam; dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Prijevodne vježbe 3: hrvatski-francuski
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-17:45 dvorana A218 - seminar, grupa 1
čet 17:45-18:30 dvorana A218 - vježbe, grupa 1
čet 18:30-19:15 dvorana A218 - seminar, grupa 2
čet 19:15-20:00 dvorana A218 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lidija Orešković Dvorski, Petrak, Marta
kolegij: Terminologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-11:45 dvorana A218 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A218 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Značajni tekstovi moderne francuske lingvistike 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar



studijska grupa: Francuski: istraživački smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec, Hanot, Nicolas
kolegij: Belgijska književnost na francuskom jeziku 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maja Zorica Vukušić, dr. sc. Ivić, Nenad
kolegij: Čitanje Quignarda
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-10:15 dvorana F308 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana F308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lidija Orešković Dvorski
kolegij: Francuska fonetika 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-11:45 dvorana A213 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A213 - seminar
nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin, dr. sc. Damić Bohač, Darja i dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Francuski jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-17:45 dvorana D5 - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A107 - vježbe, grupa 1
čet 08:00-09:30 dvorana A107 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-11:00 dvorana A217 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Maja Zorica Vukušić
kolegij: Francuski romantizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 15:30-16:15 dvorana A218 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec
kolegij: Kraj 20. st. u francuskoj prozi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-16:15 dvorana A107 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Ćupurdija, Delia
kolegij: Lingvistički opis odabranog romanskog idioma
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Posturomimogestualnost: vidljivi dio multimodalnog iskaza
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A107 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivana Franić, Petrak, Marta
kolegij: Semantički seminar 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec, dr. sc. Zorica, Maja i dr. sc. Ivić, Nenad
kolegij: Teorija i metodologija književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 08:00-09:30 dvorana A218 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Značajni tekstovi moderne francuske lingvistike 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar



studijska grupa: Francuski: istraživački smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Maja Zorica Vukušić, dr. sc. Ivić, Nenad
kolegij: Čitanje Quignarda
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-10:15 dvorana F308 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana F308 - seminar
nastavnici: Vedrana Berlengi Kapušin, dr. sc. Damić Bohač, Darja i dr. sc. Bernard, Jean-Baptiste
kolegij: Francuski jezik 9
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:45-18:30 dvorana D5 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A218 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Marinko Koščec
kolegij: Kraj 20. st. u francuskoj prozi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-16:15 dvorana A107 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Ćupurdija, Delia
kolegij: Lingvistički opis odabranog romanskog idioma
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Paprašarovski
kolegij: Prevođenje književnih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bogdanka Pavelin Lešić
kolegij: Značajni tekstovi moderne francuske lingvistike 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A107 - seminar



studijska grupa: Germanistika: kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Velimir Piškorec
kolegij: Dodirno jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-13:15 dvorana A307 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
kolegij: Jezik i kultura
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-09:30 dvorana A307 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
kolegij: Jezik u društvu
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Književni seminar 1 - Nostalgija u njemačkoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milka Car Prijić
kolegij: Književni seminar 2 - Suvremena književnost na njemačkom jeziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Kulturološki seminar 1 - Moć i nasilje
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Njemačko-hrvatski jezični dodiri u Gradišću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A307 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Poglavlja iz njemačke književnosti - Njemačka književnost 1933.-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A311 - predavanje



studijska grupa: Germanistika: kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Velimir Piškorec
kolegij: Dodirno jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-13:15 dvorana A307 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
kolegij: Jezik u društvu
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Književni seminar 1 - Nostalgija u njemačkoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milka Car Prijić
kolegij: Književni seminar 2 - Suvremena književnost na njemačkom jeziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Christine Magerski
kolegij: Književnost i mediji
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A311 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Kulturološki seminar 1 - Moć i nasilje
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Njemačko-hrvatski jezični dodiri u Gradišću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A307 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Poglavlja iz njemačke književnosti - Njemačka književnost 1933.-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A311 - predavanje



studijska grupa: Germanistika: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Marija Lutze-Miculinić
kolegij: Analiza i pripremanje nastave njemačkog kao stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 09:30-11:00 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Velimir Piškorec
kolegij: Dodirno jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-13:15 dvorana A307 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: mr. sc. Irena Petrušić-Hluchy
kolegij: Jezični praktikum I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
kolegij: Jezik u društvu
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Književni seminar 1 - Nostalgija u njemačkoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milka Car Prijić
kolegij: Književni seminar 2 - Suvremena književnost na njemačkom jeziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Kulturološki seminar 1 - Moć i nasilje
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Njemačko-hrvatski jezični dodiri u Gradišću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A307 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Poglavlja iz njemačke književnosti - Njemačka književnost 1933.-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A311 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Lutze-Miculinić, Mirela Landsman Vinković
kolegij: Učenički jezici - analiza pogrešaka i vrednovanje znanja i vještina
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Lutze-Miculinić, Jasminka Pernjek
kolegij: Učiteljske vještine u nastavi stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Lutze-Miculinić
kolegij: Uvod u didaktiku i metodiku njemačkog jezika: Proces usvajanja njemačkog kao drugog i stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A311 - predavanje



studijska grupa: Germanistika: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Velimir Piškorec
kolegij: Dodirno jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-13:15 dvorana A307 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: mr. sc. Irena Petrušić-Hluchy
kolegij: Jezični praktikum I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
kolegij: Jezik u društvu
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Književni seminar 1 - Nostalgija u njemačkoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milka Car Prijić
kolegij: Književni seminar 2 - Suvremena književnost na njemačkom jeziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Kulturološki seminar 1 - Moć i nasilje
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Njemačko-hrvatski jezični dodiri u Gradišću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A307 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Poglavlja iz njemačke književnosti - Njemačka književnost 1933.-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A311 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marija Lutze-Miculinić, Mirela Landsman Vinković
kolegij: Školska praksa i Praktikum s metodičarom
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-12:30 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Lutze-Miculinić, Mirela Landsman Vinković
kolegij: Učenički jezici - analiza pogrešaka i vrednovanje znanja i vještina
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marija Lutze-Miculinić, Jasminka Pernjek
kolegij: Učiteljske vještine u nastavi stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar



studijska grupa: Germanistika: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Velimir Piškorec
kolegij: Dodirno jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-13:15 dvorana A307 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Jezik struke I
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 17:00-17:45 dvorana A307 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
kolegij: Jezik u društvu
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Književni seminar 1 - Nostalgija u njemačkoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milka Car Prijić
kolegij: Književni seminar 2 - Suvremena književnost na njemačkom jeziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Kulturološki seminar 1 - Moć i nasilje
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Njemačko-hrvatski jezični dodiri u Gradišću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A307 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Poglavlja iz njemačke književnosti - Njemačka književnost 1933.-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A311 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Maja Anđel
kolegij: Teorija prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana A301 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristian Novak
kolegij: Terminologije i jezici struka I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A311 - seminar
nastavnici: Tamara Crnko Gmaz, Franjo Janeš
kolegij: Vježbe pismenog prevođenja I
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 14:00-14:45 dvorana A301 - seminar, grupa 1
uto 14:45-15:30 dvorana A301 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-16:15 dvorana A311 - seminar, grupa 2
čet 16:15-17:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 2



studijska grupa: Germanistika: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Velimir Piškorec
kolegij: Dodirno jezikoslovlje
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-13:15 dvorana A307 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: Nadine Vollstädt
kolegij: Jezik medija u zemljama njemačkog govornog područja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-12:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
kolegij: Jezik u društvu
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A307 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić
kolegij: Književni seminar 1 - Nostalgija u njemačkoj književnosti 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Milka Car Prijić
kolegij: Književni seminar 2 - Suvremena književnost na njemačkom jeziku
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:00-15:30 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Kulturološki seminar 1 - Moć i nasilje
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Slađan Turković
kolegij: Leksikologija i leksikografija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 15:30-17:00 dvorana A307 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
kolegij: Njemačko-hrvatski jezični dodiri u Gradišću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A307 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A307 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijan Bobinac
kolegij: Poglavlja iz njemačke književnosti - Njemačka književnost 1933.-1945.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-14:00 dvorana A311 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristian Novak
kolegij: Terminologije i jezici struka III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-09:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: Antonela Konjevod, Inja Skender Libhard
kolegij: Vježbe pismenog prevođenja III
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-13:15 dvorana A311 - seminar, grupa 2
pon 13:15-14:00 dvorana A311 - vježbe, grupa 2
pet 14:00-14:45 dvorana A301 - seminar, grupa 1
pet 14:45-15:30 dvorana A301 - vježbe, grupa 1



studijska grupa: Grčki jezik i književnost - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ninoslav Zubović
kolegij: Kolegij iz grčke književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:00-11:45 dvorana A208 - predavanje
čet 11:45-13:15 dvorana A208 - seminar



studijska grupa: Grčki jezik i književnost - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Teo Radić
kolegij: Metodika nastave klasičnih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 8
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
sri 17:45-20:00 dvorana A208 - predavanje
nastavnici: mr. sc. Xanthi Zafeiraki
kolegij: Novogrčki u nastavi 1
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 16:15-17:00 dvorana A208 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A208 - seminar



studijska grupa: Hungarologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sandor Bene, Mann, Sekso Milković
kolegij: Hrvatsko-mađarske književne veze
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 11:00-11:45 dvorana A204 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A204 - seminar
nastavnici: Gabriella Kiss
kolegij: Jezične i prevoditeljske vježbe I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-11:00 dvorana A217 - vježbe
pet 11:00-12:30 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Orsolya Žagar Szentesi
kolegij: Kontrastivni morfosintaktički opis mađarskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Katalinić
kolegij: Povijest mađarskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A217 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Katalinić, Katalinić Kristina
kolegij: Prevođenje književnih tekstova s mađarskog na hrvatski 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A217 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Katalinić, NE IZVODI SE
kolegij: Teorija i praksa prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
nastavnici: dr. sc. Sandor Bene, Bene, Mann
kolegij: Tokovi i autorske poetike 19. st. u mađarskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+4+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana A217 - seminar
pon 09:30-10:15 dvorana A204 - seminar
čet 16:15-17:00 dvorana A128 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A128 - seminar



studijska grupa: Hungarologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Gabriella Kiss
kolegij: Jezične i prevoditeljske vježbe III.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A217 - vježbe
pet 09:30-11:00 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Kristina Katalinić
kolegij: Povijest mađarskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A217 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Katalinić, Katalinić Kristina
kolegij: Prevođenje književnih tekstova s mađarskog na hrvatski 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A217 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Katalinić, NE IZVODI SE
kolegij: Teorija i praksa prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - seminar
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - predavanje



studijska grupa: Romistika - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Književnost Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 20:00-21:30 dvorana A217 - predavanje
uto 20:00-21:30 dvorana A217 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Kultura Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 20:00-21:30 dvorana A128 - predavanje
pet 19:15-20:45 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave i školska recepcija romske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 20:00-21:30 dvorana A217 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave romskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana A205 - predavanje
sri 20:00-21:30 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Povijest Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 13:15-14:45 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Romski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
pon 12:30-14:00 dvorana A204 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A204 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u književnost i kulturu Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u romski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 18:30-20:00 dvorana A217 - predavanje



studijska grupa: Romistika - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Književnost Roma 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A217 - predavanje
pet 17:45-19:15 dvorana A217 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Kultura Roma 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A315 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A204 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave i školska recepcija romske književnosti 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A102 - seminar
čet 15:30-17:00 dvorana A204 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave romskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A217 - predavanje
pet 19:15-20:45 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Povijest Roma 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A314 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Romski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-09:30 dvorana A205 - vježbe
uto 14:00-15:30 dvorana A204 - predavanje
sri 16:15-17:45 dvorana A216 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u književnost i kulturu Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 19:15-20:45 dvorana A128 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Uvod u romski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 18:30-20:00 dvorana A217 - predavanje



studijska grupa: Indologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ivan Andrijanić
kolegij: Indologija - metode, područja, pomagala, zadatci 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 18:30-20:00 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Katarina Katavić
kolegij: novoindijsko jezikoslovlje 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A216 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivan Andrijanić, Chandra Bhushan Jha
kolegij: Stara indijska književnost 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
uto 19:15-20:45 dvorana A128 - predavanje



studijska grupa: Romistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Književnost Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 20:00-21:30 dvorana A217 - predavanje
uto 20:00-21:30 dvorana A217 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Kultura Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 20:00-21:30 dvorana A128 - predavanje
pet 19:15-20:45 dvorana A128 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave i školska recepcija romske književnosti 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 20:00-21:30 dvorana A217 - predavanje
pet 14:45-16:15 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave romskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 08:00-09:30 dvorana A205 - predavanje
sri 20:00-21:30 dvorana A205 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Povijest Roma 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 13:15-14:45 dvorana A205 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Romski jezik 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
nije se izvodilo dvorana nije se izvodilo - vježbe
pon 12:30-14:00 dvorana A204 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A204 - seminar



studijska grupa: Romistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Književnost Roma 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A217 - predavanje
pet 17:45-19:15 dvorana A217 - seminar
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Kultura Roma 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-11:00 dvorana A315 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A204 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave i školska recepcija romske književnosti 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:00-15:30 dvorana A102 - seminar
čet 15:30-17:00 dvorana A204 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir, Marija Aleksandrović
kolegij: Metodika nastave romskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A217 - predavanje
pet 19:15-20:45 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Povijest Roma 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 15:30-17:00 dvorana A314 - predavanje
nastavnici: Ljatif Demir
kolegij: Romski jezik 3
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-09:30 dvorana A205 - vježbe
uto 14:00-15:30 dvorana A204 - predavanje
sri 16:15-17:45 dvorana A216 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: arhivistika - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Vlatka Lemić
kolegij: Informacijski izvori i sustavi u arhivima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
pon 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Stjepan Ćosić
kolegij: Povijest institucija u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A308 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: arhivistika - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić, Ivanović, Jozo
kolegij: Upravljanje i poslovanje u arhivima
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana izvan FF - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: bibliotekarstvo - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nikolaj Lazić
kolegij: Bibliometrija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A103 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: bibliotekarstvo - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nikolaj Lazić
kolegij: Bibliometrija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A103 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tomislav Ivanjko
kolegij: Digitalna knjižnica II
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-10:15 dvorana A212A - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: istraživački studij - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Analiza i vizualizacija podataka
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A212A - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A212A - seminar
sri 10:15-11:45 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: istraživački studij - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: muzeologija i upravljanje baštinom - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Goran Zlodi
kolegij: Dokumentacija u muzejima II.
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-13:15 dvorana A104 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Vujić, Žarka; Stublić, Helena
kolegij: Muzejske zbirke
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Muzeologija i rodna perspektiva
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Vujić, Žarka; Stublić, Helena
kolegij: Osnove baštinske komunikacije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-12:30 dvorana A308 - predavanje
uto 12:30-13:15 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Zaštita muzejskih zbirki
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A308 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A308 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: muzeologija i upravljanje baštinom - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Muzeologija i rodna perspektiva
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: nastavnički studij - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Analiza i vizualizacija podataka
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A212A - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A212A - seminar
sri 10:15-11:45 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Muzeologija i rodna perspektiva
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: nastavnički studij - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Muzeologija i rodna perspektiva
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Radionica kreativne nastave informatike
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-11:00 dvorana A104 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: arhivistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Vlatka Lemić
kolegij: Informacijski izvori i sustavi u arhivima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
pon 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Stjepan Ćosić
kolegij: Povijest institucija u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 17:00-18:30 dvorana A308 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: arhivistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić, Ivanović, Jozo
kolegij: Upravljanje i poslovanje u arhivima
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana izvan FF - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana izvan FF - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: bibliotekarstvo - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nikolaj Lazić
kolegij: Bibliometrija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A103 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: bibliotekarstvo - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nikolaj Lazić
kolegij: Bibliometrija
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A103 - predavanje
čet 17:45-19:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tomislav Ivanjko
kolegij: Digitalna knjižnica II
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 09:30-10:15 dvorana A212A - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatologija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: istraživački studij - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Analiza i vizualizacija podataka
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A212A - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A212A - seminar
sri 10:15-11:45 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: istraživački studij - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: muzeologija i upravljanje baštinom - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Goran Zlodi
kolegij: Dokumentacija u muzejima II.
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 12:30-13:15 dvorana A104 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Vujić, Žarka; Stublić, Helena
kolegij: Muzejske zbirke
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Muzeologija i rodna perspektiva
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-10:15 dvorana A308 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Nakladništvo i knjižarstvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 11:45-13:15 dvorana A212A - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić, Vujić, Žarka; Stublić, Helena
kolegij: Osnove baštinske komunikacije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:45-12:30 dvorana A308 - predavanje
uto 12:30-13:15 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Osnove programiranja za filološka istraživanja
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A212A - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Helena Stublić
kolegij: Zaštita muzejskih zbirki
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A308 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A308 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: muzeologija i upravljanje baštinom - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: nastavnički studij - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Vedran Juričić
kolegij: Baze podataka u internetskom okruženju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-10:15 dvorana A103 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Informacijske znanosti: informatika: nastavnički studij - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Časopisi i znanstvena komunikacija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A212A - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Digitalizacija i migracija dokumenata
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 14:45-15:30 dvorana A103 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Sanja Seljan
kolegij: Digitalni resursi i prijevodne memorije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-08:45 dvorana A104 - vježbe, grupa 1
pon 08:45-09:30 dvorana A104 - seminar, grupa 1
pon 09:30-10:15 dvorana A104 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A104 - vježbe, grupa 2
pon 11:00-11:45 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Nives Mikelić Preradović
kolegij: Društveno korisno učenje
predavanja + seminara + vježbi: 1+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
sri 09:30-11:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislava Lauc
kolegij: Društveno-humanistička informatika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A104 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A104 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Pavlina, Krešimir; Klindžić, Jasmin
kolegij: Elektronička obrazovna okruženja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A212A - predavanje
uto 18:30-19:15 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Radovan Vrana
kolegij: Internetska kultura
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-09:30 dvorana A103 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Hebrang Grgić
kolegij: Knjižnice i knjižnične zbirke I
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A308 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A308 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Marketing baštine
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A308 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Metodika nastave informatike 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Stančić
kolegij: Planiranje i oblikovanje sustava za upravljanje gradivom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 11:45-13:15 dvorana A104 - predavanje
pon 13:15-14:45 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Programiranje baze podataka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:00-15:30 dvorana A212A - predavanje
uto 15:30-17:00 dvorana A212A - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Projektiranje informacijskih sustava
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A212A - predavanje
uto 11:00-12:30 dvorana A212A - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Računarska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A103 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A103 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Pongrac Pavlina
kolegij: Radionica kreativne nastave informatike
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-11:00 dvorana A104 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A104 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ana Barbarić, Barbarić, Ana; Kos, Denis
kolegij: Sustavi za označivanje i pretraživanje I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 08:45-09:30 dvorana A308 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A103 - seminar, grupa 1
pet 11:45-12:30 dvorana A103 - seminar, grupa 2
pet 12:30-13:15 dvorana A103 - vježbe, grupa 1
pet 13:15-14:00 dvorana A103 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Darko Babić
kolegij: Upravljanje baštinom
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana A104 - predavanje
uto 17:00-18:30 dvorana A104 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mihaela Banek Zorica, Lazić, Nikolaj
kolegij: Upravljanje informacijama i znanjem
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-17:00 dvorana A212A - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana A212A - seminar, grupa 1
pon 18:30-20:00 dvorana A212A - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Žarka Vujić
kolegij: Upravljanje u muzejima
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 13:15-14:00 dvorana A308 - predavanje
uto 14:00-14:45 dvorana A308 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina
kolegij: Uvod u istraživačke metode
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana A103 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A103 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petra Bago
kolegij: Uvod u leksikografiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-09:30 dvorana A103 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Kristina Kocijan
kolegij: Veliki podatci
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-12:30 dvorana A103 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A103 - seminar



studijska grupa: Književno - interkulturni i jezično - književni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, dr. sc. Anita Peti Stantić; dr.sc. Ivana Bašić
kolegij: Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A123 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana D2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić
kolegij: Pragmatika južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, Jelena Tušek
kolegij: Semantika južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-10:15 dvorana A204 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Suvremena bugarska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-16:15 dvorana A216 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Suvremena slovenska proza
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana F316 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Vasung, Evelina Grozdanova
kolegij: Suvremeni bugarski jezik (morfosintaksa)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 15:30-16:15 dvorana A302 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Vasung
kolegij: Suvremeni makedonski jezik (morfosintaksa)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 09:30-10:15 dvorana A204 - predavanje
sri 10:15-11:00 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić
kolegij: Suvremeni slovenski jezik (morfosintaksa)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-11:45 dvorana A302 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-11:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana A102 - vježbe
nastavnici: Simona Gotal
kolegij: Tečaj slovenskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić, Bogutovac, Dubravka
kolegij: Vasko Popa i srpsko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana B320 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B320 - seminar



studijska grupa: Književno - interkulturni i jezično - književni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ana Vasung
kolegij: Frazeologija južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana A001 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, dr. sc. Anita Peti Stantić; dr.sc. Ivana Bašić
kolegij: Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A123 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana D2 - seminar
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić
kolegij: Pragmatika južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A302 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana A302 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Peti Stantić, Jelena Tušek
kolegij: Semantika južnoslavenskih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-10:15 dvorana A204 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A204 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marijana Bijelić
kolegij: Suvremena bugarska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-16:15 dvorana A216 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Latković
kolegij: Suvremena slovenska proza
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana F316 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Grozdanova
kolegij: Tečaj bugarskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-11:00 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
kolegij: Tečaj makedonskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-12:30 dvorana A102 - vježbe
nastavnici: Simona Gotal
kolegij: Tečaj slovenskoga jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A302 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Virna Karlić, Bogutovac, Dubravka
kolegij: Vasko Popa i srpsko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana B320 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B320 - seminar



studijska grupa: Judaistika, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Naida-Mihal Brandl
kolegij: Odabrane teme iz judaistike: moderni židovski identiteti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 11:00-12:30 dvorana F316 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Jovanović
kolegij: Odabrane teme iz židovske antičke povijesti: Grčki i latinski izvori o Židovima
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 09:30-11:00 dvorana A213 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Paić Vukić, Milica Sturz
kolegij: Osnove arapskog jezika: arapsko pismo, fonetika i fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-14:45 dvorana A128 - vježbe, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana A128 - vježbe, grupa 2
pon 18:30-19:15 dvorana D5 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A111 - vježbe, grupa 1
čet 19:15-20:00 dvorana A111 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Naida-Mihal Brandl, Kusin, Igor
kolegij: Povijest hebrejskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 17:00-18:30 dvorana A205 - predavanje



studijska grupa: Judaistika, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jagoda Večerina
kolegij: Judeo-španjolski II
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
pon 17:45-19:15 dvorana A311 - seminar
nastavnici: Dadon, Kotel; Gračanin, Hrvoje
kolegij: Metodologija istraživačkog rada u judaistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
virtualno dvorana virtualno - predavanje
virtualno dvorana virtualno - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ljudevit Fran Ježić
kolegij: Odabrane teme iz područja židovske misli: Suvremena židovska misao
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
virtualno dvorana virtualno - predavanje
virtualno dvorana virtualno - predavanje
nastavnici: dr. sc. Naida-Mihal Brandl
kolegij: Selected topics in Jewish Modern and Contemporary history: History of Israel
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
virtualno dvorana virtualno - predavanje
virtualno dvorana virtualno - predavanje



studijska grupa: Komparativna književnost: komparativna književnost - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Hrvatski žanrovski film
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Lučić
kolegij: Filmologija: Klasične teorije filma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Od trubadura do Villona
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Grgić
kolegij: Komparativna književnost: Vrste hrvatske renesanse
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar-Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Proust i njegovi tumači
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana B212 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman 1960-ih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Izvedbeni studiji i kulturne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Figura čitateljice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. David Šporer
kolegij: Teorija književnosti: Foucault - skeptični uvod
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Teorija književnosti: Logika postajanja: Deleuze i književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Psihoanaliza i kulturalne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost: komparativna književnost - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Hrvatski žanrovski film
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Lučić
kolegij: Filmologija: Klasične teorije filma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Od trubadura do Villona
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Grgić
kolegij: Komparativna književnost: Vrste hrvatske renesanse
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar-Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Proust i njegovi tumači
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana B212 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman 1960-ih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Izvedbeni studiji i kulturne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Figura čitateljice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. David Šporer
kolegij: Teorija književnosti: Foucault - skeptični uvod
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Teorija književnosti: Logika postajanja: Deleuze i književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Psihoanaliza i kulturalne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost: komparativna književnost - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Hrvatski žanrovski film
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Lučić
kolegij: Filmologija: Klasične teorije filma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Od trubadura do Villona
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Grgić
kolegij: Komparativna književnost: Vrste hrvatske renesanse
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar-Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Proust i njegovi tumači
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana B212 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman 1960-ih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Izvedbeni studiji i kulturne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Figura čitateljice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. David Šporer
kolegij: Teorija književnosti: Foucault - skeptični uvod
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Teorija književnosti: Logika postajanja: Deleuze i književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Psihoanaliza i kulturalne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar



studijska grupa: Komparativna književnost: komparativna književnost - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Nikica Gilić
kolegij: Filmologija: Hrvatski žanrovski film
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 14:45-16:15 dvorana A214 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Lučić
kolegij: Filmologija: Klasične teorije filma
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
čet 18:30-19:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Cvijeta Pavlović
kolegij: Komparativna književnost: Od trubadura do Villona
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kristina Grgić
kolegij: Komparativna književnost: Vrste hrvatske renesanse
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A214 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Zlatar-Violić
kolegij: Opća povijest književnosti: Proust i njegovi tumači
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 14:45-16:15 dvorana B212 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana B212 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Duda
kolegij: Opća povijest književnosti: Roman 1960-ih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
čet 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Lada Čale Feldman
kolegij: Teatrologija i dramatologija: Izvedbeni studiji i kulturne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Grdešić
kolegij: Teorija književnosti: Figura čitateljice
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A214 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. David Šporer
kolegij: Teorija književnosti: Foucault - skeptični uvod
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 10:15-11:45 dvorana A214 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Brlek
kolegij: Teorija književnosti: Logika postajanja: Deleuze i književnost
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 18:30-20:00 dvorana A214 - predavanje
sri 20:00-20:45 dvorana A214 - seminar
nastavnici: dr. sc. Željka Matijašević
kolegij: Teorija književnosti: Psihoanaliza i kulturalne teorije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A214 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana B212 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Dean Slavić
kolegij: Biblija kao književnost u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Pišković
kolegij: Hrvatska leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A119 - seminar, grupa 3
sri 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Ćavar, Plejić Poje, Lahorka
kolegij: Hrvatski u školi: povijest nastavnog predmeta
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-17:45 dvorana D4 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Slavić
kolegij: Književnost u nastavi I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-13:15 dvorana D1 - predavanje, grupa 1
uto 13:15-14:00 dvorana D1 - predavanje, grupa 2
uto 15:30-16:15 dvorana D4 - seminar, grupa 1
uto 16:15-17:00 dvorana D4 - seminar, grupa 2
uto 17:00-17:45 dvorana D4 - seminar, grupa 3
uto 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Alerić
kolegij: Metodika nastave hrvatskoga jezika I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 11:00-11:45 dvorana A119 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A119 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Stilističko čitanje pjesme
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Dean Slavić
kolegij: Biblija kao književnost u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Filološke analize hrvatsko-staroslavenskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ana Ćavar, Plejić Poje, Lahorka
kolegij: Hrvatski u školi: povijest nastavnog predmeta
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-17:45 dvorana D4 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Alerić
kolegij: Pravogovor u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:45-09:30 dvorana A225 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Milanko
kolegij: Roman: teorija i povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Stilističko čitanje pjesme
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Slavić
kolegij: Svjetska književnost u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 11:00-11:45 dvorana A119 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A119 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Tekstna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 10:15-11:45 dvorana A225 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: jezikoslovni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Filološke analize hrvatsko-staroslavenskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Pišković
kolegij: Hrvatska leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A119 - seminar, grupa 3
sri 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Milanko
kolegij: Roman: teorija i povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Tekstna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 10:15-11:45 dvorana A225 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: jezikoslovni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Filološke analize hrvatsko-staroslavenskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Pišković
kolegij: Hrvatska leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A119 - seminar, grupa 3
sri 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Milanko
kolegij: Roman: teorija i povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Tekstna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 10:15-11:45 dvorana A225 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: književni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Filološke analize hrvatsko-staroslavenskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Pišković
kolegij: Hrvatska leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A119 - seminar, grupa 3
sri 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Milanko
kolegij: Roman: teorija i povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Tekstna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 10:15-11:45 dvorana A225 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: književni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Filološke analize hrvatsko-staroslavenskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Pišković
kolegij: Hrvatska leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A119 - seminar, grupa 3
sri 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Milanko
kolegij: Roman: teorija i povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Tekstna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 10:15-11:45 dvorana A225 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Dean Slavić
kolegij: Biblija kao književnost u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Filološke analize hrvatsko-staroslavenskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Pišković
kolegij: Hrvatska leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A119 - seminar, grupa 3
sri 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ana Ćavar, Plejić Poje, Lahorka
kolegij: Hrvatski u školi: povijest nastavnog predmeta
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-17:45 dvorana D4 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dean Slavić
kolegij: Književnost u nastavi I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-13:15 dvorana D1 - predavanje, grupa 1
uto 13:15-14:00 dvorana D1 - predavanje, grupa 2
uto 15:30-16:15 dvorana D4 - seminar, grupa 1
uto 16:15-17:00 dvorana D4 - seminar, grupa 2
uto 17:00-17:45 dvorana D4 - seminar, grupa 3
uto 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Ćavar
kolegij: Metodika nastave hrvatskoga jezika 1.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-17:45 dvorana D4 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana D4 - seminar, grupa 1
čet 18:30-19:15 dvorana D4 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Marko Alerić
kolegij: Pravogovor u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:45-09:30 dvorana A225 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Milanko
kolegij: Roman: teorija i povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Stilističko čitanje pjesme
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Tekstna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 10:15-11:45 dvorana A225 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Kroatistika: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Dean Slavić
kolegij: Biblija kao književnost u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
čet 15:30-16:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maša Kolanović
kolegij: Ekonomski imaginarij Sjedinjenih Američkih Država u hrvatskoj književnosti 20. st.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:45-13:15 dvorana A225 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Figure i diskurzi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A225 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
pet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tanja Kuštović
kolegij: Filološke analize hrvatsko-staroslavenskih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A223 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A102 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tatjana Pišković
kolegij: Hrvatska leksikologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:00-15:30 dvorana D4 - predavanje
sri 15:30-16:15 dvorana A119 - seminar, grupa 1
sri 16:15-17:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
sri 17:00-17:45 dvorana A119 - seminar, grupa 3
sri 17:45-18:30 dvorana A119 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Davor Nikolić
kolegij: Hrvatska usmenoknjiževna retorika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana D4 - predavanje
pet 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ana Ćavar, Plejić Poje, Lahorka
kolegij: Hrvatski u školi: povijest nastavnog predmeta
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 17:00-17:45 dvorana D4 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana D4 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Vuković
kolegij: Hrvatsko modernističko i postmodernističko pjesništvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A225 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dolores Grmača
kolegij: Lik žene i žene autorice u starijoj hrvatskoj književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-18:30 dvorana A216 - predavanje
pon 18:30-19:15 dvorana A216 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Alerić
kolegij: Pravogovor u nastavi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:45-09:30 dvorana A225 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A225 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A225 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Evelina Rudan
kolegij: Predaja kao usmenoknjiževni žanr
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 13:15-14:45 dvorana D4 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea Milanko
kolegij: Roman: teorija i povijest žanra
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar, grupa 1
čet 10:15-11:00 dvorana A119 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Bagić
kolegij: Stilističko čitanje pjesme
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 08:00-09:30 dvorana A101 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A101 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Tekstna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 10:15-11:45 dvorana A225 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar
nastavnici: dr. sc. Davor Dukić
kolegij: Uvod u tematsku analizu ranonovovjekovnih tektstova
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 10:15-11:00 dvorana A102 - predavanje
čet 11:00-11:45 dvorana A225 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A225 - seminar



studijska grupa: Latinski jezik i književnost - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Teo Radić
kolegij: Metodika nastave klasičnih jezika
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 8
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
sri 17:45-20:00 dvorana A208 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika: smjer kognitivna lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika: smjer kognitivna lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Statističke metode u lingvistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika: smjer opća lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Statističke metode u lingvistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika: smjer opća lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Statističke metode u lingvistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar



studijska grupa: Lingvistika: smjer poredbena lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-08:45 dvorana A113 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Indoeuropska fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 18:30-20:00 dvorana A113 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar



studijska grupa: Lingvistika: smjer poredbena lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Ie. jezični tečaj: staroirski I
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:00-08:45 dvorana A113 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mate Kapović
kolegij: Indoeuropska fonologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 18:30-20:00 dvorana A113 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar



studijska grupa: Lingvistika: smjer primijenjena lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Statističke metode u lingvistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika: smjer primijenjena lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Statističke metode u lingvistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika: smjer računalna lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Tadić
kolegij: Jezične tehnologije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
sri 12:30-13:15 dvorana A205 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Lingvistika: smjer računalna lingvistika - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Bertoša, Mislava; Krsnik, Davor
kolegij: Analiza diskursa
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Šojat
kolegij: E-leksik
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 09:30-11:00 dvorana A113 - predavanje
pet 11:00-11:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Indoeuropska mitologija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A113 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Jezici, kulture i identiteti mladih
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:00-09:30 dvorana A113 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martina Sekulić Sović
kolegij: Jezični poremećaji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:45-16:15 dvorana A113 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša
kolegij: Jezik u javnoj i interpersonalnoj komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ida Raffaelli
kolegij: Kognitivna sintaksa i semantika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:45-09:30 dvorana A301 - predavanje
uto 09:30-10:15 dvorana A113 - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vlasta Erdeljac, Sekulić Sović, Martina
kolegij: Metode psiholingvističkih istraživanja 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 13:15-14:45 dvorana A113 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marin Andrijašević
kolegij: Odabrane teme iz sociosemiologije i sociosemiotike
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
pon 12:30-14:00 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović
kolegij: Poredbena gramatika indoeuropskih jezika - hetitski
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:45-19:15 dvorana A113 - predavanje
čet 19:15-20:00 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Božo Bekavac
kolegij: Statističke metode u lingvistici
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 17:00-17:45 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
nastavnici: dr. sc. Ranko Matasović, Polančec, Jurica
kolegij: Uvod u tipologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A113 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A113 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mislava Bertoša, Krsnik, Davor
kolegij: Znakovi u komunikaciji
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A113 - seminar
pet 11:45-13:15 dvorana A113 - predavanje



studijska grupa: Nizozemski jezik i književnost - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Slađan Turković, Maarten Rombouts
kolegij: Nizozemski kolonijalizam
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 14:00-15:30 dvorana A215 - predavanje
nastavnici: Maarten Rombouts
kolegij: Suvremeni nizozemski jezik VII
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A307 - vježbe
pet 09:30-11:00 dvorana A307 - vježbe



studijska grupa: Pedagogija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ante Kolak, Kolak, Ante, Markić Ivan
kolegij: Didaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dejana Bouillet
kolegij: OSNOVE SOCIJALNE PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
sri 15:30-17:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Barbara Kušević
kolegij: PARTNERTSVO OBITELJI I ODGOJNO-OBRAZOVNE USTANOVE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A227 - predavanje
pet 12:30-14:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Zvonimir Komar, Smontara Petar
kolegij: PEDAGOŠKA RESOCIJALIZACIJA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 18:30-20:00 dvorana A226 - seminar
sri 08:00-09:30 dvorana A226 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ante Kolak, Vanja Praznik, Sučević Mirela
kolegij: TEORIJE I METODIKE NASTAVE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 09:30-11:00 dvorana izvan FF - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 11:00-12:30 dvorana A227 - predavanje



studijska grupa: Pedagogija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, u mirovini, Vahtar Dorijan
kolegij: OBRAZOVANJE ZA LJUDSKA PRAVA I GRAĐANSTVO
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 08:00-09:30 dvorana A226 - seminar
čet 18:30-20:00 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ana Blažević Simić, Livazović Goran
kolegij: PEDAGOGIJA SLOBODNOG VREMENA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
pet 17:00-18:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivana Borić
kolegij: PRAVA DJETETA U ODGOJU I OBRAZOVANJU
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-17:00 dvorana A226 - predavanje
čet 17:00-18:30 dvorana A226 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivan Markić
kolegij: ŠKOLSKI I RAZREDNI MENADŽMENT
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
pon 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivan Markić, Kapac Vilmica
kolegij: UPRAVLJANJE I AUTONOMIJA ŠKOLE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A227 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A226 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Pedagogija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Ante Kolak, Kolak, Ante, Markić Ivan
kolegij: Didaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dejana Bouillet
kolegij: OSNOVE SOCIJALNE PEDAGOGIJE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
sri 15:30-17:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
sri 17:00-18:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Barbara Kušević
kolegij: PARTNERTSVO OBITELJI I ODGOJNO-OBRAZOVNE USTANOVE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A227 - predavanje
pet 12:30-14:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
pet 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Pedagogija - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ana Blažević Simić, Livazović Goran
kolegij: PEDAGOGIJA SLOBODNOG VREMENA
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana A227 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
pet 17:00-18:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Ivan Markić
kolegij: ŠKOLSKI I RAZREDNI MENADŽMENT
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A226 - seminar, grupa 1
pon 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana A227 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivan Markić, Kapac Vilmica
kolegij: UPRAVLJANJE I AUTONOMIJA ŠKOLE
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 12:30-14:00 dvorana A227 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A226 - seminar, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A226 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Poljski: kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici:  
kolegij: Adam Mickiewicz
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 08:00-08:45 dvorana A224 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A224 - seminar
nastavnici: Ivana Maslač, Małgorzata Vražić
kolegij: Poljske jezične vježbe I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A118 - vježbe
čet 18:30-20:00 dvorana A124 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Filip Kozina
kolegij: Suvremeni poljski roman
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A312 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A312 - seminar



studijska grupa: Poljski: kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Filip Kozina
kolegij: Poljska književna kritika i znanost o književnosti (metodologija)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-13:15 dvorana A124 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Đurđica Čilić Škeljo
kolegij: Poljska poezija 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana A306 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Ivana Maslač, Małgorzata Vražić
kolegij: Poljske jezične vježbe III i prevođenje poljskih književnih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:45 dvorana A223 - vježbe
čet 14:00-15:30 dvorana A223 - vježbe



studijska grupa: Poljski: lingvistički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Ivana Maslač, Małgorzata Vražić
kolegij: Poljske jezične vježbe I
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A118 - vježbe
čet 18:30-20:00 dvorana A124 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivana Vidović Bolt, Anita Skelin
kolegij: Sociolingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-17:45 dvorana A306 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Miroslav Hrdlička
kolegij: Suprasintaksa
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 18:30-20:00 dvorana A306 - predavanje



studijska grupa: Poljski: lingvistički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Neda Pintarić
kolegij: Etnolingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:45-16:15 dvorana A223 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neda Pintarić
kolegij: Izrada poljsko-hrvatskog pragmatikona
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:00-12:30 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Vidović Bolt
kolegij: Metodologija jezikoslovnoga znanstvenog rada
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-08:45 dvorana A124 - predavanje
pet 08:45-09:30 dvorana A124 - seminar
nastavnici: Ivana Maslač, Małgorzata Vražić
kolegij: Poljske jezične vježbe III i prevođenje poljskih književnih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 13:15-14:45 dvorana A223 - vježbe
čet 14:00-15:30 dvorana A223 - vježbe



studijska grupa: Portugalski jezik - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Majda Bojić
kolegij: Brazilska književnost
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 09:30-10:15 dvorana A218 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Majda Bojić
kolegij: Kultura i civilizacija Brazila 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: Davor Gvozdić
kolegij: Portugalske prijevodne vježbe 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 11:00-12:30 dvorana A110 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Daliborka Sarić, Maria José Homem
kolegij: Portugalski jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 12:30-13:15 dvorana A110 - predavanje
uto 13:15-14:45 dvorana A110 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga
kolegij: Romanski jezici i vulgarni latinitet
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 17:00-18:30 dvorana A218 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nina Lanović
kolegij: Uvod u opću i luzitansku lingvistiku
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:45-13:15 dvorana A304 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A304 - seminar



studijska grupa: Portugalski jezik - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Nina Lanović
kolegij: Europski, brazilski i afrički portugalski
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-15:30 dvorana A218 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikica Talan
kolegij: Fernando Pessoa
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 18:30-20:00 dvorana A228 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nina Lanović
kolegij: Prevođenje portugalskih književnih tekstova 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 10:15-11:45 dvorana F316 - seminar



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: moderna i suvremena povijest (19. i 20. stoljeće) - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Anušić, Nikola; Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Hrvatska i Europa u 19. stoljeću: komparatističke teme
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Iveljić, Iskra; Tomašegović, Nikola
kolegij: Hrvatsko društvo i kultura u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Metode i tehnike u istraživanju povijesti 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: moderna i suvremena povijest (19. i 20. stoljeće) - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein, Goldstein, Ivo; Ograjšek Gorenjak, Ida; Janković, Branimir
kolegij: Diplomska radionica I. - moderna i suvremena povijest
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
uto 12:30-14:00 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A102 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Didaktika povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 8
pon 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pon 09:30-11:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2
uto 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nastavna praksa iz povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Hrvoje Gračanin
kolegij: Diplomska radionica I. - nastavnički
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
sri 17:00-18:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: Dea Marić
kolegij: Nastavna praksa iz povijesti III.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 3
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 6
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: Dea Marić
kolegij: Radionica kreativne nastave povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 11:00-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: ranonovovjekovna povijest - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Ekohistorija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 15:30-16:15 dvorana A202 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Ekonomska historija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kornelija Jurin Starčević
kolegij: Historijska demografija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-16:15 dvorana A001 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Izvori za ranonovovjekovnu povijest I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-10:15 dvorana A001 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: ranonovovjekovna povijest - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vjeran Kursar, Kursar, Vjeran; Blažević, Zrinka; Petrić, Hrvoje; Štefanec, Nataša; Sikirić Assouline, Zvjezdana; Šarić, Marko; Jurin Starčević, Kornelija
kolegij: Diplomska radionica I. - ranonovovjekovna povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 12:30-13:15 dvorana A202 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Habsburška Monarhija: imperijalna baština
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-13:15 dvorana A202 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Blažević
kolegij: Historijska antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-16:15 dvorana A201 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Izvori za ranonovovjekovnu povijest III.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-11:45 dvorana A202 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Šarić
kolegij: Kulturna povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-11:45 dvorana A202 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Politička povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A201 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: srednjovjekovna povijest - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Budak
kolegij: Ranosrednjovjekovni identiteti: Hrvatska i Europa
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus
kolegij: Rođaci i bližnji: obiteljske strukture u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-17:45 dvorana A201 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Galović, Tomislav; Tabak Demo, Maja
kolegij: Srednjovjekovni latinski jezik I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-13:15 dvorana D1 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Srednjovjekovno plemstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A001 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: srednjovjekovna povijest - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš, Grgin, Borislav; Nikolić Jakus, Zrinka; Gračanin, Hrvoje; Vedriš, Trpimir; Galović, Tomislav; Špoljarić, Luka
kolegij: Diplomska radionica I. - srednjovjekovna povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
sri 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Kršćanstvo u srednjem vijeku II.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-08:45 dvorana A201 - predavanje
pon 08:45-09:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Budak
kolegij: Odabrani problemi srednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:00-08:45 dvorana A315 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Galović, Tomislav; Tabak Demo, Maja
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti: Diplomatika s kronologijom i egdotikom
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: stara povijest - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:00-09:30 dvorana D2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Povijest Grčke i Rima II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Inga Vilogorac Brčić, Vilogorac Brčić, Inga; Osterman, Jasmina
kolegij: Povijest starog Istoka II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić, Kuntić-Makvić, Bruna; Marohnić, Jelena; Osterman, Jasmina; Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Praktikum stare povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:00-14:00 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Stara povijest hrvatskih zemalja II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: stara povijest - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jelena Marohnić, Kuntić-Makvić, Bruna; Olujić, Boris; Osterman, Jasmina; Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Diplomska radionica I. - stara povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
sri 11:00-11:45 dvorana A202 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:00-09:30 dvorana D2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Povijest Grčke i Rima II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 15:30-17:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Inga Vilogorac Brčić, Vilogorac Brčić, Inga; Osterman, Jasmina
kolegij: Povijest starog Istoka II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:00-09:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Stara povijest hrvatskih zemalja II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić
kolegij: Teorijski pristupi i paradigme u historiografiji stare povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
uto 08:00-09:30 dvorana A202 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana C015 - seminar



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: moderna i suvremena povijest (19. i 20. stoljeće) dvopredmetna - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Anušić, Nikola; Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Hrvatska i Europa u 19. stoljeću: komparatističke teme
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Iveljić, Iskra; Tomašegović, Nikola
kolegij: Hrvatsko društvo i kultura u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A201 - seminar, grupa 2
pet 12:30-14:00 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Metode i tehnike u istraživanju povijesti 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-09:30 dvorana A001 - seminar, grupa 1
sri 12:30-14:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: moderna i suvremena povijest (19. i 20. stoljeće) dvopredmetna - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein, Goldstein, Ivo; Ograjšek Gorenjak, Ida; Janković, Branimir
kolegij: Diplomska radionica I. - moderna i suvremena povijest
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana A102 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: nastavnički smjer (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Didaktika povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 08:00-09:30 dvorana A202 - seminar, grupa 1
pon 09:30-11:00 dvorana A202 - seminar, grupa 2
uto 08:00-09:30 dvorana D5 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: nastavnički smjer (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Hrvoje Gračanin
kolegij: Diplomska radionica I. - nastavnički
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: Dea Marić
kolegij: Praksa iz nastave povijesti u školi
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana D5 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: ranonovovjekovna povijest (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Ekohistorija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 15:30-16:15 dvorana A202 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Ekonomska historija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Kornelija Jurin Starčević
kolegij: Historijska demografija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 15:30-16:15 dvorana A001 - predavanje
čet 16:15-17:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Izvori za ranonovovjekovnu povijest I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-10:15 dvorana A001 - predavanje
pon 10:15-11:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Marko Šarić
kolegij: Kulturna povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-11:45 dvorana A202 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Nataša Štefanec
kolegij: Politička povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A201 - predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: ranonovovjekovna povijest (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Vjeran Kursar, Kursar, Vjeran; Blažević, Zrinka; Petrić, Hrvoje; Štefanec, Nataša; Sikirić Assouline, Zvjezdana; Šarić, Marko; Jurin Starčević, Kornelija
kolegij: Diplomska radionica I. - ranonovovjekovna povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-13:15 dvorana A202 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Habsburška Monarhija: imperijalna baština
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-13:15 dvorana A202 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Blažević
kolegij: Historijska antropologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-16:15 dvorana A201 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A201 - seminar



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: srednjovjekovna povijest (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Budak
kolegij: Ranosrednjovjekovni identiteti: Hrvatska i Europa
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus
kolegij: Rođaci i bližnji: obiteljske strukture u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-17:45 dvorana A201 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Galović, Tomislav; Tabak Demo, Maja
kolegij: Srednjovjekovni latinski jezik I.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-13:15 dvorana D1 - predavanje
sri 13:15-14:00 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Srednjovjekovno plemstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A001 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: srednjovjekovna povijest (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Kršćanstvo u srednjem vijeku II.
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-08:45 dvorana A201 - predavanje
pon 08:45-09:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Neven Budak
kolegij: Odabrani problemi srednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 08:00-08:45 dvorana A315 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tomislav Galović, Galović, Tomislav; Tabak Demo, Maja
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti: Diplomatika s kronologijom i egdotikom
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
čet 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus
kolegij: Rođaci i bližnji: obiteljske strukture u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-17:45 dvorana A201 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin
kolegij: Srednjovjekovno plemstvo
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-16:15 dvorana A001 - predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: stara povijest (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:00-09:30 dvorana D2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Povijest Grčke i Rima II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Inga Vilogorac Brčić, Vilogorac Brčić, Inga; Osterman, Jasmina
kolegij: Povijest starog Istoka II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić, Kuntić-Makvić, Bruna; Marohnić, Jelena; Osterman, Jasmina; Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Praktikum stare povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 11:00-14:00 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Stara povijest hrvatskih zemalja II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje



studijska grupa: Povijest: istraživački smjer: stara povijest (dvopredmetna) - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jelena Marohnić, Kuntić-Makvić, Bruna; Olujić, Boris; Osterman, Jasmina; Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Diplomska radionica I. - stara povijest
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-11:45 dvorana A202 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branimir Janković, Janković, Branimir; Tomašegović, Nikola
kolegij: Historiografija i nacionalizam
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 14:00-14:45 dvorana A201 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikola Anušić
kolegij: Interpretativni modeli teorije demografske tranzicije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:00-17:45 dvorana A202 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivo Goldstein
kolegij: Josip Broz Tito
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-17:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A001 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Snježana Koren
kolegij: Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 12:30-13:15 dvorana A201 - predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac Brčić, Inga
kolegij: Nil u Tiberu: egipatski bogovi u rimskom svijetu
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
sri 08:00-08:45 dvorana A209 - predavanje
sri 08:45-09:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Trpimir Vedriš
kolegij: Odabrani problemi iz hrvatske ranosrednjovjekovne povijesti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 14:00-15:30 dvorana A106 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline
kolegij: Pomoćne povijesne znanosti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 08:00-09:30 dvorana D2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Povijest Dubrovačke Republike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 12:30-14:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Povijest Grčke i Rima II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 15:30-17:00 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A201 - seminar
nastavnici: dr. sc. Martin Previšić
kolegij: Povijest međunarodnog komunističkog pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 09:30-11:00 dvorana A202 - predavanje
čet 09:30-10:15 dvorana A202 - predavanje
čet 10:15-11:00 dvorana A202 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tvrtko Jakovina
kolegij: Povijest Pokreta nesvrstanih zemalja
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
sri 11:00-11:45 dvorana A001 - predavanje
sri 11:45-12:30 dvorana A001 - seminar
nastavnici: dr. sc. Inga Vilogorac Brčić, Vilogorac Brčić, Inga; Osterman, Jasmina
kolegij: Povijest starog Istoka II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 08:00-09:30 dvorana A102 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Iskra Iveljić, Tomašegović, Nikola
kolegij: Problemi hrvatske moderne
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 08:00-09:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić
kolegij: Stara povijest hrvatskih zemalja II.
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 17:00-18:30 dvorana A201 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Ivica Prlender
kolegij: Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija: Istok i Zapad na razmeđu srednje i jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 15:30-17:00 dvorana A202 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Boris Olujić
kolegij: Teorijski pristupi i paradigme u historiografiji stare povijesti I.
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-09:30 dvorana A202 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana C015 - seminar



studijska grupa: Psihologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Denis Bratko, Martina Pocrnić
kolegij: Genetika ponašanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-10:15 dvorana A203 - predavanje
čet 10:15-11:45 dvorana A203 - seminar
nastavnici: Nataša Jokić-Begić, Tanja Jurin
kolegij: Klinička procjena psihičkih poremećaja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
pon 09:30-11:00 dvorana A203 - seminar, grupa 1
pon 11:00-12:30 dvorana A203 - seminar, grupa 2
pon 12:30-14:00 dvorana A203 - seminar, grupa 3
sri 11:00-12:30 dvorana D2 - predavanje
sri 12:30-14:00 dvorana A203 - vježbe, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A203 - vježbe, grupa 2
sri 15:30-17:00 dvorana A203 - vježbe, grupa 3
sri 17:00-18:30 dvorana A203 - vježbe, grupa 4
sri 18:30-20:00 dvorana A203 - vježbe, grupa 5
nastavnici: dr. sc. Vesna Buško
kolegij: Linearno strukturalno modeliranje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A203 - predavanje
pon 19:15-20:45 dvorana A203 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Zvonimir Galić, Nikola Erceg, Mitja Ružojčić
kolegij: Motivacija i radno ponašanje
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
uto 12:30-14:00 dvorana D7 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A203 - seminar, grupa 1
čet 15:30-16:15 dvorana A203 - vježbe, grupa 1
čet 16:15-17:00 dvorana A203 - seminar, grupa 2
čet 17:00-17:45 dvorana A203 - vježbe, grupa 2
čet 17:45-18:30 dvorana A203 - seminar, grupa 3
čet 18:30-19:15 dvorana A203 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Damir Ljubotina, Blaž Rebernjak, Tomislav Bunjevac
kolegij: Multivarijatne metode: dimenzionalni modeli
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
pet 16:15-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe
nastavnici: dr. sc. Darja Maslić-Seršić, Jasmina Tomas
kolegij: Organizacijska psihologija
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-10:15 dvorana A229 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana D2 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Lidija Arambašić
kolegij: Osnove psihološkog savjetovanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A229 - predavanje
pon 19:15-20:45 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
čet 19:15-20:45 dvorana A203 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Damir Ljubotina
kolegij: Primjena računala u psihologiji
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-10:15 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe
nastavnici: Vesna Vlahović Štetić, Vanja Putarek
kolegij: Psihologija obrazovanja: učenje i poučavanje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 16:15-17:45 dvorana D3 - predavanje
uto 08:00-09:30 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
uto 09:30-11:00 dvorana A229 - vježbe, grupa 2
uto 11:00-12:30 dvorana A229 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Zvonimir Galić, Nikola Erceg
kolegij: Psihologija potrošačkog ponašanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:45-13:15 dvorana A203 - predavanje
čet 13:15-14:45 dvorana A203 - seminar
nastavnici: Gordana Keresteš
kolegij: Psihologija roditeljstva
predavanja + seminara + vježbi: 3+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 11:45-14:00 dvorana A203 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A203 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vesna Buško, Damir Ljubotina, Blaž Rebernjak
kolegij: Psihometrija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 09:30-11:00 dvorana A229 - vježbe, grupa 3
pon 11:00-12:30 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
pon 12:30-14:00 dvorana A229 - vježbe, grupa 2
uto 14:00-15:30 dvorana D7 - predavanje
sri 08:00-09:30 dvorana D2 - vježbe, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Maja Parmač Kovačić
kolegij: Teorija i praksa profesionalne orijentacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana A229 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A229 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Darja Maslić-Seršić, Jasmina Tomas, Jana Kiralj
kolegij: Upravljanje karijerom
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+3
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 16:15-17:45 dvorana A203 - predavanje
uto 17:45-20:00 dvorana A203 - vježbe



studijska grupa: Psihologija - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški
kolegij: Etika istraživačke i stručne djelatnosti psihologa
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana D2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Vesna Buško
kolegij: Linearno strukturalno modeliranje
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A203 - predavanje
pon 19:15-20:45 dvorana A203 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nina Pavlin Bernardić
kolegij: Metodički praktikum
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 09:30-12:30 dvorana A203 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Damir Ljubotina, Blaž Rebernjak, Tomislav Bunjevac
kolegij: Multivarijatne metode: dimenzionalni modeli
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-15:30 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
pet 15:30-16:15 dvorana Knjiznica I.kat - seminar
pet 16:15-17:00 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe
nastavnici: dr. sc. Darja Maslić-Seršić, Jasmina Tomas
kolegij: Organizacijska psihologija
predavanja + seminara + vježbi: 3+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 08:00-10:15 dvorana A229 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
pet 12:30-14:00 dvorana D2 - vježbe, grupa 2
nastavnici: Lidija Arambašić
kolegij: Osnove psihološkog savjetovanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:45-19:15 dvorana A229 - predavanje
pon 19:15-20:45 dvorana A229 - vježbe, grupa 1
čet 19:15-20:45 dvorana A203 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Damir Ljubotina
kolegij: Primjena računala u psihologiji
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-10:15 dvorana Knjiznica I.kat - predavanje
uto 10:15-11:00 dvorana Knjiznica I.kat - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ana Butković, Denis Bratko, Martina Pocrnić
kolegij: Procjenjivanje ličnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:45-15:30 dvorana D2 - predavanje
čet 15:30-17:00 dvorana D2 - vježbe, grupa 1
čet 17:00-18:30 dvorana D2 - vježbe, grupa 2
čet 18:30-20:00 dvorana D2 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Zvonimir Galić, Nikola Erceg
kolegij: Psihologija potrošačkog ponašanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:45-13:15 dvorana A203 - predavanje
čet 13:15-14:45 dvorana A203 - seminar
nastavnici: Gordana Keresteš
kolegij: Psihologija roditeljstva
predavanja + seminara + vježbi: 3+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 11:45-14:00 dvorana A203 - predavanje
pet 14:00-15:30 dvorana A203 - seminar
nastavnici: Nataša Jokić-Begić, Tanja Jurin
kolegij: Psihologija seksualnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-10:15 dvorana A203 - predavanje
pet 10:15-11:45 dvorana A203 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Anita Lauri Korajlija
kolegij: Psihoterapijski pravci
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 15:30-17:00 dvorana D2 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, Iva Kapović
kolegij: Socijalni identitet i međugrupni odnosi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 08:00-09:30 dvorana D2 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana D2 - seminar, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana D2 - vježbe, grupa 1
pon 17:00-17:45 dvorana D2 - seminar, grupa 2
pon 17:45-18:30 dvorana D2 - vježbe, grupa 2
pon 18:30-19:15 dvorana D2 - seminar, grupa 3
pon 19:15-20:00 dvorana D2 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Maja Parmač Kovačić
kolegij: Teorija i praksa profesionalne orijentacije
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pet 11:45-13:15 dvorana A229 - predavanje
pet 13:15-14:00 dvorana A229 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Darja Maslić-Seršić, Jasmina Tomas, Jana Kiralj
kolegij: Upravljanje karijerom
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+3
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 16:15-17:45 dvorana A203 - predavanje
uto 17:45-20:00 dvorana A203 - vježbe



studijska grupa: Povijest umjetnosti: istraživački smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura 16. do 18. stoljeća u srednjoj Europi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić
kolegij: Autopsija, arhiv, atribucija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A126 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Historicizam u hrvatskoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Hrvatska likovna baština "između gotike i baroka"
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A126 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Izbor stila u arhitekturi 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Odnos forme i funkcije u srednjovjekovnoj sakralnoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Povijest i teorija dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 08:45-09:30 dvorana A126 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Povijest i teorija konzervacije u Europi u XIX. i XX. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 12:30-13:15 dvorana A126 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Umjetnost oko godine 1000.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Umjetnost Trecenta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A126 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, Zaltko Jurić, Ivana Tomas
kolegij: Zaštita nepokretne baštine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
uto 08:00-08:45 dvorana A126 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar



studijska grupa: Povijest umjetnosti: istraživački smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura 16. do 18. stoljeća u srednjoj Europi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić
kolegij: Autopsija, arhiv, atribucija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A126 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Historicizam u hrvatskoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Hrvatska likovna baština "između gotike i baroka"
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A126 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Izbor stila u arhitekturi 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Odnos forme i funkcije u srednjovjekovnoj sakralnoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Povijest i teorija dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 08:45-09:30 dvorana A126 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Povijest i teorija konzervacije u Europi u XIX. i XX. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 12:30-13:15 dvorana A126 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Umjetnost oko godine 1000.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Umjetnost Trecenta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A126 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, Zaltko Jurić, Ivana Tomas
kolegij: Zaštita nepokretne baštine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
uto 08:00-08:45 dvorana A126 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar



studijska grupa: Povijest umjetnosti: istraživački smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura 16. do 18. stoljeća u srednjoj Europi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić
kolegij: Autopsija, arhiv, atribucija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A126 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Historicizam u hrvatskoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Hrvatska likovna baština "između gotike i baroka"
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A126 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Izbor stila u arhitekturi 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Odnos forme i funkcije u srednjovjekovnoj sakralnoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Povijest i teorija dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 08:45-09:30 dvorana A126 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Povijest i teorija konzervacije u Europi u XIX. i XX. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 12:30-13:15 dvorana A126 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Umjetnost oko godine 1000.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Umjetnost Trecenta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A126 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, Zaltko Jurić, Ivana Tomas
kolegij: Zaštita nepokretne baštine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 08:00-08:45 dvorana A126 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar



studijska grupa: Povijest umjetnosti: istraživački smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura 16. do 18. stoljeća u srednjoj Europi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić
kolegij: Autopsija, arhiv, atribucija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A126 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Historicizam u hrvatskoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Hrvatska likovna baština "između gotike i baroka"
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A126 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Izbor stila u arhitekturi 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Odnos forme i funkcije u srednjovjekovnoj sakralnoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Povijest i teorija dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 08:45-09:30 dvorana A126 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Povijest i teorija konzervacije u Europi u XIX. i XX. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 12:30-13:15 dvorana A126 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Umjetnost oko godine 1000.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Umjetnost Trecenta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A126 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, Zaltko Jurić, Ivana Tomas
kolegij: Zaštita nepokretne baštine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 08:00-08:45 dvorana A126 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar



studijska grupa: Povijest umjetnosti: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura 16. do 18. stoljeća u srednjoj Europi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić
kolegij: Autopsija, arhiv, atribucija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A126 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Historicizam u hrvatskoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Hrvatska likovna baština "između gotike i baroka"
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A126 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Izbor stila u arhitekturi 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Nestić, Jasmina Nestić, Josipa Alviž
kolegij: Metodika nastave povijesti umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 7
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
čet 14:45-16:15 dvorana A126 - predavanje
pet 13:15-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Josipa Alviž
kolegij: Nastavna sredstva za izvođenje nastave povijesti umjetnosti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 16:15-17:00 dvorana A126 - predavanje
čet 17:00-17:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Odnos forme i funkcije u srednjovjekovnoj sakralnoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Povijest i teorija dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 08:45-09:30 dvorana A126 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Povijest i teorija konzervacije u Europi u XIX. i XX. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 12:30-13:15 dvorana A126 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Umjetnost oko godine 1000.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Umjetnost Trecenta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A126 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, Zaltko Jurić, Ivana Tomas
kolegij: Zaštita nepokretne baštine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 08:00-08:45 dvorana A126 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar



studijska grupa: Povijest umjetnosti: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Dubravka Botica
kolegij: Arhitektura 16. do 18. stoljeća u srednjoj Europi
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 14:00-14:45 dvorana D6 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sanja Cvetnić
kolegij: Autopsija, arhiv, atribucija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - seminar, grupa 2
sri 09:30-11:00 dvorana A126 - predavanje
sri 11:00-11:45 dvorana A126 - seminar, grupa 1
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Historicizam u hrvatskoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:00-09:30 dvorana A123 - predavanje
pet 09:30-10:15 dvorana A123 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danko Šourek
kolegij: Hrvatska likovna baština "između gotike i baroka"
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A126 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dragan Damjanović
kolegij: Izbor stila u arhitekturi 19. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A126 - predavanje
sri 14:45-15:30 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Miljenko Jurković
kolegij: Odnos forme i funkcije u srednjovjekovnoj sakralnoj arhitekturi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A126 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasna Galjer, Frano Dulibić, Patricia Počanić
kolegij: Povijest i teorija dizajna
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pon 08:45-09:30 dvorana A126 - predavanje
pon 09:30-10:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Marko Špikić
kolegij: Povijest i teorija konzervacije u Europi u XIX. i XX. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
uto 12:30-13:15 dvorana A126 - predavanje
uto 13:15-14:00 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Nestić
kolegij: Praktikum i izvođenje nastave I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
pet 08:45-10:15 dvorana D6 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nikolina Maraković
kolegij: Umjetnost oko godine 1000.
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A126 - predavanje
pet 12:30-13:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ana Munk
kolegij: Umjetnost Trecenta
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A126 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A126 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Tomas, Zaltko Jurić, Ivana Tomas
kolegij: Zaštita nepokretne baštine
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 2
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe, grupa 1
uto 08:00-08:45 dvorana A126 - predavanje
uto 08:45-09:30 dvorana A126 - seminar



studijska grupa: Rumunjski jezik - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Olujić, Castilia Manea Grgin
kolegij: Rumunjska i Rumunji u europskom civilizacijskom kontekstu
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-14:45 dvorana A213 - predavanje
pet 14:45-15:30 dvorana A213 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petar Radosavljević, Strani lektor
kolegij: Rumunjski jezik I
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana F316 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana F316 - vježbe
čet 15:30-17:00 dvorana A213 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Petar Radosavljević, dr. sc. Sandra Požar
kolegij: Rumunjsko-slavenski jezični kontakti
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 17:00-17:45 dvorana A315 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana A315 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petar Radosavljević, dr. sc. Sandra Požar
kolegij: Rumunjsko-slavenski jezični kontakti blok 2
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 0
pon 17:00-17:45 dvorana F316 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana F316 - seminar
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar



studijska grupa: Rumunjski jezik - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Petar Radosavljević
kolegij: Istrorumunjski
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-14:45 dvorana A215 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A215 - seminar
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, Ćupurdija, Delia
kolegij: Lingvistički opis odabranog romanskog idioma
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 12:30-14:00 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Petar Radosavljević, Strani lektor
kolegij: Rumunjski jezik III
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-16:15 dvorana F316 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana F316 - vježbe
čet 11:45-13:15 dvorana A215 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Nenad Ivić, dr. sc. Kulaš, Vanja
kolegij: Suvremeni frankofoni film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
čet 14:00-14:45 dvorana A107 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana A107 - seminar



studijska grupa: Ruski jezik i književnost - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Glotodidaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A312 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Josip Užarević
kolegij: Prevođenje poezije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A118 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A118 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Peruško Vindakijević
kolegij: Prevođenje proze
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A223 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Barčot, Barčot, Branka; Drljača Magić, Sanja
kolegij: Prijevodne vježbe iz ruskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-09:30 dvorana A118 - predavanje
pon 10:15-12:30 dvorana A306 - vježbe, grupa 1
uto 08:45-11:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Usvajanje stranoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 12:30-14:00 dvorana A312 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje



studijska grupa: Ruski jezik i književnost - nastavnički - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Natalija Vidmarović, Jajić Novogradec, Marina
kolegij: Glotodidaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Natalija Vidmarović, Jajić Novogradec, Marina
kolegij: Usvajanje stranog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 12:30-14:00 dvorana A118 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje



studijska grupa: Ruski jezik i književnost - prevoditeljski - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Josip Užarević
kolegij: Prevođenje poezije
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A118 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A118 - seminar
nastavnici: dr. sc. Ivana Peruško Vindakijević
kolegij: Prevođenje proze
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pon 12:30-14:00 dvorana A223 - predavanje
pon 14:00-14:45 dvorana A223 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Barčot, Barčot, Branka; Drljača Magić, Sanja
kolegij: Prijevodne vježbe iz ruskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+3
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 08:45-09:30 dvorana A118 - predavanje
pon 10:15-12:30 dvorana A306 - vježbe, grupa 1
uto 08:45-11:00 dvorana A306 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Željka Čelić
kolegij: Uvod u rusku civilizaciju 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
čet 09:30-11:00 dvorana A118 - predavanje



studijska grupa: Slovački: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Martina Grčević, Martin Machata
kolegij: Funkcionalni stilovi i prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Glotodidaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A312 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević
kolegij: Slovačka drama i kazalište
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević, Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačka kratka proza 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-11:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačke prijevodne vježbe I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A312 - seminar
sri 11:00-12:30 dvorana A312 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Usvajanje stranoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 12:30-14:00 dvorana A312 - predavanje



studijska grupa: Slovački: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Martina Grčević, Martin Machata
kolegij: Funkcionalni stilovi i prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Glotodidaktika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-12:30 dvorana A312 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević
kolegij: Slovačka drama i kazalište
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević, Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačka kratka proza 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-11:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačke prijevodne vježbe III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A312 - seminar
sri 12:30-14:00 dvorana A312 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Tetyana Fuderer, Marina Jajić Novogradec
kolegij: Usvajanje stranoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pet 12:30-14:00 dvorana A312 - predavanje



studijska grupa: Slovački: prevoditeljsko: kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Martina Grčević, Martin Machata
kolegij: Funkcionalni stilovi i prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević
kolegij: Slovačka drama i kazalište
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević, Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačka kratka proza 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-11:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačke prijevodne vježbe I
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 12:30-14:00 dvorana A312 - seminar
sri 11:00-12:30 dvorana A312 - vježbe



studijska grupa: Slovački: prevoditeljsko: kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Martina Grčević, Martin Machata
kolegij: Funkcionalni stilovi i prevođenje
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević
kolegij: Slovačka drama i kazalište
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A124 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A124 - seminar
nastavnici: dr. sc. Zrinka Kovačević, Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačka kratka proza 20. stoljeća
predavanja + seminara + vježbi: 0+3+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 08:45-11:00 dvorana A306 - seminar
nastavnici: Maria Vuksanović Kursar
kolegij: Slovačke prijevodne vježbe III
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 14:00-15:30 dvorana A312 - seminar
sri 12:30-14:00 dvorana A312 - vježbe



studijska grupa: Sociologija: znanstveni smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Civilno društvo u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-10:15 dvorana A220 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Žažar
kolegij: Epistemology of Social Practice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A228 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Feminističke teorije i pokreti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: Izvor Rukavina, zaposlenik, Goran Koletić, asistent
kolegij: Istraživački projekt
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-17:45 dvorana A228 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana A228 - seminar
sri 19:15-20:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Održivi urbani razvoj - participativni pristup
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-16:15 dvorana A220 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A220 - seminar
pon 17:00-18:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dragan Bagić, Luka Jurković; Jelena Ostojić
kolegij: Primijenjena sociologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+6
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A228 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A228 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija cyber kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociologija društvenih pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Drago Župarić-Iljić
kolegij: Sociologija etničkih odnosa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Sociologija kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Lucić
kolegij: Sociologija poslovnog odlučivanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-13:15 dvorana A220 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Suvremena sociologija i urbano društvo - teorijski pristupi
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hajrudin Hromadžić
kolegij: Teorije svakodnevice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
uto 17:45-19:15 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Uvod u analitičku sociologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar



studijska grupa: Sociologija: znanstveni smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Civilno društvo u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-10:15 dvorana A220 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Žažar
kolegij: Epistemology of Social Practice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A228 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Feminističke teorije i pokreti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: Izvor Rukavina, zaposlenik, Goran Koletić, asistent
kolegij: Istraživački projekt
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-17:45 dvorana A228 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana A228 - seminar
sri 19:15-20:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Održivi urbani razvoj - participativni pristup
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-16:15 dvorana A220 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A220 - seminar
pon 17:00-18:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dragan Bagić, Luka Jurković; Jelena Ostojić
kolegij: Primijenjena sociologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+6
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A228 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A228 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija cyber kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociologija društvenih pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Drago Župarić-Iljić
kolegij: Sociologija etničkih odnosa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Sociologija kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Lucić
kolegij: Sociologija poslovnog odlučivanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-13:15 dvorana A220 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Suvremena sociologija i urbano društvo - teorijski pristupi
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hajrudin Hromadžić
kolegij: Teorije svakodnevice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
uto 17:45-19:15 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Uvod u analitičku sociologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar



studijska grupa: Sociologija: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Marina Đuranović, Klemenčić
kolegij: Didaktika (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Civilno društvo u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-10:15 dvorana A220 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Žažar
kolegij: Epistemology of Social Practice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A228 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Feminističke teorije i pokreti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: Izvor Rukavina, zaposlenik, Goran Koletić, asistent
kolegij: Istraživački projekt
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-17:45 dvorana A228 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana A228 - seminar
sri 19:15-20:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Održivi urbani razvoj - participativni pristup
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-16:15 dvorana A220 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A220 - seminar
pon 17:00-18:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dragan Bagić, Luka Jurković; Jelena Ostojić
kolegij: Primijenjena sociologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+6
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A228 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A228 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Mindoljević Drakulić
kolegij: Psihologija odgoja i obrazovanja (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:45-19:15 dvorana D3 - seminar, grupa 1
uto 18:30-20:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 3
čet 18:30-20:00 dvorana D3 - predavanje
čet 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija cyber kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociologija društvenih pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Drago Župarić-Iljić
kolegij: Sociologija etničkih odnosa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Sociologija kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Lucić
kolegij: Sociologija poslovnog odlučivanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-13:15 dvorana A220 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šagud, Marta Klemenčić
kolegij: Sustavna pedagogija (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana D5 - seminar, grupa 2
sri 18:30-20:00 dvorana A225 - seminar, grupa 3
sri 20:00-21:30 dvorana A225 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Suvremena sociologija i urbano društvo - teorijski pristupi
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hajrudin Hromadžić
kolegij: Teorije svakodnevice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
uto 17:45-19:15 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Uvod u analitičku sociologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar



studijska grupa: Sociologija: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: Marina Đuranović, Klemenčić
kolegij: Didaktika (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:00-09:30 dvorana D7 - predavanje
uto 09:30-11:00 dvorana A227 - seminar, grupa 1
uto 11:00-12:30 dvorana A227 - seminar, grupa 2
uto 12:30-14:00 dvorana A227 - seminar, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Civilno društvo u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-10:15 dvorana A220 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Žažar
kolegij: Epistemology of Social Practice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A228 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Feminističke teorije i pokreti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: dr. sc. Bernardina Petrović
kolegij: Hrvatski jezik za nastavnike (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
uto 15:30-16:15 dvorana D5 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 17:00-17:45 dvorana D5 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Krešimir Pavlina, Pavlina, Krešimir; Ivanjko, Tomislav
kolegij: Informacijske tehnologije u obrazovanju
predavanja + seminara + vježbi: 1+0+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-13:15 dvorana A212A - predavanje
pon 13:15-14:00 dvorana A212A - vježbe, grupa 1
pon 14:00-14:45 dvorana A212A - vježbe, grupa 2
pon 14:45-15:30 dvorana A212A - vježbe, grupa 3
nastavnici: Izvor Rukavina, zaposlenik, Goran Koletić, asistent
kolegij: Istraživački projekt
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-17:45 dvorana A228 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana A228 - seminar
sri 19:15-20:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Održivi urbani razvoj - participativni pristup
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-16:15 dvorana A220 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A220 - seminar
pon 17:00-18:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dragan Bagić, Luka Jurković; Jelena Ostojić
kolegij: Primijenjena sociologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+6
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A228 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A228 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Aleksandra Mindoljević Drakulić
kolegij: Psihologija odgoja i obrazovanja (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
pon 17:45-19:15 dvorana D3 - seminar, grupa 1
uto 18:30-20:00 dvorana D3 - seminar, grupa 2
uto 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 3
čet 18:30-20:00 dvorana D3 - predavanje
čet 20:00-21:30 dvorana D3 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija cyber kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociologija društvenih pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Drago Župarić-Iljić
kolegij: Sociologija etničkih odnosa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Sociologija kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Lucić
kolegij: Sociologija poslovnog odlučivanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-13:15 dvorana A220 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Šagud, Marta Klemenčić
kolegij: Sustavna pedagogija (NM)
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
uto 17:00-18:30 dvorana D3 - predavanje
uto 18:30-20:00 dvorana D5 - seminar, grupa 1
uto 20:00-21:30 dvorana D5 - seminar, grupa 2
sri 18:30-20:00 dvorana A225 - seminar, grupa 3
sri 20:00-21:30 dvorana A225 - seminar, grupa 4
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Suvremena sociologija i urbano društvo - teorijski pristupi
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hajrudin Hromadžić
kolegij: Teorije svakodnevice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
uto 17:45-19:15 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Uvod u analitičku sociologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar



studijska grupa: Sociologija: znanstveni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Civilno društvo u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-10:15 dvorana A220 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Žažar
kolegij: Epistemology of Social Practice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A228 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Feminističke teorije i pokreti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: Izvor Rukavina, zaposlenik, Goran Koletić, asistent
kolegij: Istraživački projekt
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-17:45 dvorana A228 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana A228 - seminar
sri 19:15-20:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Održivi urbani razvoj - participativni pristup
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-16:15 dvorana A220 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A220 - seminar
pon 17:00-18:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dragan Bagić, Luka Jurković; Jelena Ostojić
kolegij: Primijenjena sociologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+6
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A228 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A228 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija cyber kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociologija društvenih pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Drago Župarić-Iljić
kolegij: Sociologija etničkih odnosa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Sociologija kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Lucić
kolegij: Sociologija poslovnog odlučivanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-13:15 dvorana A220 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Suvremena sociologija i urbano društvo - teorijski pristupi
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hajrudin Hromadžić
kolegij: Teorije svakodnevice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
uto 17:45-19:15 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Aleksandar Štulhofer
kolegij: Uvod u analitičku sociologiju
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 17:00-18:30 dvorana A220 - predavanje
pon 18:30-20:00 dvorana A220 - seminar



studijska grupa: Sociologija: znanstveni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Civilno društvo u Hrvatskoj
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 08:45-10:15 dvorana A220 - predavanje
uto 10:15-11:45 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Krešimir Žažar
kolegij: Epistemology of Social Practice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 12:30-14:00 dvorana A228 - predavanje
sri 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Branka Galić
kolegij: Feminističke teorije i pokreti
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 09:30-11:00 dvorana D3 - predavanje
pon 11:00-12:30 dvorana D3 - seminar
nastavnici: Izvor Rukavina, zaposlenik, Goran Koletić, asistent
kolegij: Istraživački projekt
predavanja + seminara + vježbi: 1+2+1
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 17:00-17:45 dvorana A228 - predavanje
sri 17:45-19:15 dvorana A228 - seminar
sri 19:15-20:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Održivi urbani razvoj - participativni pristup
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 15:30-16:15 dvorana A220 - predavanje
pon 16:15-17:00 dvorana A220 - seminar
pon 17:00-18:30 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Dragan Bagić, Luka Jurković; Jelena Ostojić
kolegij: Primijenjena sociologija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+6
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
izvan Fakulteta dvorana izvan FF - vježbe
čet 08:00-08:45 dvorana A228 - predavanje
čet 08:45-09:30 dvorana A228 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A228 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Krunoslav Nikodem
kolegij: Sociologija cyber kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
čet 09:30-11:00 dvorana A220 - seminar, grupa 1
čet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Kruno Kardov
kolegij: Sociologija društvenih pokreta
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 11:00-12:30 dvorana A228 - predavanje
čet 12:30-14:00 dvorana A228 - seminar
nastavnici: dr. sc. Drago Župarić-Iljić
kolegij: Sociologija etničkih odnosa
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 14:00-15:30 dvorana A220 - predavanje
pet 15:30-17:00 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Jasmina Božić
kolegij: Sociologija kulture
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pon 12:30-14:00 dvorana A220 - predavanje
pon 14:00-15:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Danijela Lucić
kolegij: Sociologija poslovnog odlučivanja
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 11:45-13:15 dvorana A220 - predavanje
uto 14:00-15:30 dvorana A228 - seminar, grupa 1
uto 15:30-17:00 dvorana A228 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Jana Vukić
kolegij: Suvremena sociologija i urbano društvo - teorijski pristupi
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
pet 09:30-11:00 dvorana A220 - predavanje
pet 11:00-12:30 dvorana A220 - seminar
nastavnici: dr. sc. Hajrudin Hromadžić
kolegij: Teorije svakodnevice
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
uto 15:30-17:00 dvorana D3 - predavanje
uto 17:45-19:15 dvorana A220 - seminar



studijska grupa: Španjolski: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Andrea-Beata Jelić
kolegij: Glotodidaktika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 09:30-11:00 dvorana A304 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Ana Ćavar
kolegij: Književnost u nastavi španjolskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:45-16:15 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Andrea-Beata Jelić, Ana Gabrijela Blažević
kolegij: Povijesni pregled metodike
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 12:30-14:00 dvorana A304 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Andrea-Beata Jelić
kolegij: Proces usvajanja drugog i/ili stranog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 09:30-11:00 dvorana A304 - predavanje
nastavnici: mr. sc. Daša Grković
kolegij: Španjolski jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Daša Grković, Pablo Llamas Fernández
kolegij: Španjolski jezik 7 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 14:00-15:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Uvod u sociolingvistiku i dijalektologiju španjolskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A116 - predavanje



studijska grupa: Španjolski: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Curriculum španjolskog kao stranog jezika 2
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
čet 14:00-15:30 dvorana A304 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, Dunja Frankol
kolegij: Izrada nastavnih materijala 2
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 11:00-11:45 dvorana A304 - seminar
sri 11:45-13:15 dvorana A304 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Ana Ćavar
kolegij: Književnost u nastavi španjolskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:45-16:15 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Prevođenje književnih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A116 - vježbe
čet 09:30-11:00 dvorana A116 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Suvremena hispanskoamerička minifikcija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A315 - seminar
nastavnici: mr. sc. Daša Grković
kolegij: Španjolski jezik 9
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana D5 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Daša Grković, Pablo Llamas Fernández
kolegij: Španjolski jezik 9 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 15:30-17:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Uvod u sociolingvistiku i dijalektologiju španjolskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A116 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Andrea-Beata Jelić
kolegij: Vrednovanje i ocjenjivanje
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
uto 11:00-12:30 dvorana A304 - seminar



studijska grupa: Španjolski: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Branka Oštrec
kolegij: Institucije EU, Španjolske i Hrvatske
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
pet 11:00-12:30 dvorana A116 - predavanje
nastavnici: Branka Oštrec
kolegij: Prijevodne vježbe španjolskog jezika 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 15:30-17:00 dvorana A116 - vježbe
čet 17:00-18:30 dvorana A304 - vježbe
nastavnici: mr. sc. Daša Grković
kolegij: Španjolski jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Daša Grković, Pablo Llamas Fernández
kolegij: Španjolski jezik 7 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 14:00-15:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, Branka Oštrec
kolegij: Teorija prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pet 12:30-14:00 dvorana A116 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Uvod u sociolingvistiku i dijalektologiju španjolskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A116 - predavanje



studijska grupa: Španjolski: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Ana Ćavar
kolegij: Književnost u nastavi španjolskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:45-16:15 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Prevođenje književnih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A116 - vježbe
čet 09:30-11:00 dvorana A116 - vježbe
nastavnici: Branka Oštrec, Branka Oštrec; Almudena Santamaría Martín
kolegij: Prijevodne vježbe španjolskog jezika 3
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 18:30-20:00 dvorana A304 - vježbe
čet 12:30-14:00 dvorana A217 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Suvremena hispanskoamerička minifikcija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A315 - seminar
nastavnici: mr. sc. Daša Grković
kolegij: Španjolski jezik 9
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana D5 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Daša Grković, Pablo Llamas Fernández
kolegij: Španjolski jezik 9 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 15:30-17:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2



studijska grupa: Španjolski: znanstveni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Mirjana Polić Bobić; dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Novi hispanskoamerički roman
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
sri 09:30-10:15 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Mirjana Polić Bobić; dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Octavio Paz i Jorge Luis Borges
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 10:15-11:00 dvorana A116 - seminar
čet 13:15-14:45 dvorana A116 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Dražen Varga, dr. sc. Dražen Varga, dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Romanski jezici i vulgarni latinitet
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:00-18:30 dvorana A218 - predavanje
uto 14:45-15:30 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Sociolingvističke i dijalektalne varijante španjolskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A116 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A116 - seminar
nastavnici: mr. sc. Daša Grković
kolegij: Španjolski jezik 7
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:00-09:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
čet 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Daša Grković, Pablo Llamas Fernández
kolegij: Španjolski jezik 7 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 14:00-15:30 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 14:00-15:30 dvorana A209 - vježbe, grupa 2



studijska grupa: Španjolski: znanstveni smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić
kolegij: Književnost španjolskog Srednjeg vijeka
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 08:45-10:15 dvorana A116 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Ana Ćavar
kolegij: Književnost u nastavi španjolskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:45-16:15 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Anita Skelin Horvat
kolegij: Kontaktna lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A116 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Leksička tvorba u suvremenom španjolskom jeziku
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
uto 10:15-11:45 dvorana A116 - predavanje
uto 11:45-12:30 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maja Zovko
kolegij: Libro de Buen Amor - čitanje i komentar teksta
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
pon 08:45-10:15 dvorana A116 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Lingvistika za romaniste
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 15:30-16:15 dvorana A110 - predavanje
uto 16:15-17:00 dvorana A110 - seminar
nastavnici: dr. sc. Gorana Bikić-Carić
kolegij: Poredbena romanska lingvistika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 17:00-17:45 dvorana A311 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A311 - seminar
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Prevođenje književnih tekstova
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 13:15-14:45 dvorana A116 - vježbe
čet 09:30-11:00 dvorana A116 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Gordana Matić
kolegij: Suvremena hispanskoamerička minifikcija
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 15:30-17:00 dvorana A315 - seminar
nastavnici: mr. sc. Daša Grković
kolegij: Španjolski jezik 9
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
sri 09:30-11:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
pet 09:30-11:00 dvorana D5 - vježbe, grupa 2
nastavnici: mr. sc. Daša Grković, Pablo Llamas Fernández
kolegij: Španjolski jezik 9 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 0
pon 15:30-17:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 1
sri 15:30-17:00 dvorana A304 - vježbe, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Mirjana Polić-Bobić, dr. sc. Maša Musulin
kolegij: Uvod u sociolingvistiku i dijalektologiju španjolskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 11:00-12:30 dvorana A116 - predavanje



studijska grupa: Švedski: lingvistički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: Nina Šarić
kolegij: Švedski jezik i društvo I
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:45-09:30 dvorana A122 - seminar
čet 12:30-14:00 dvorana A314 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović
kolegij: Teorija i praksa prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 13:15-14:00 dvorana A122 - seminar
pet 14:45-16:15 dvorana A122 - predavanje



studijska grupa: Švedski: lingvistički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Milena Žic Fuchs
kolegij: Semantika engleskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:45-16:15 dvorana D6 - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Janica Tomić, Mario Kozina
kolegij: Skandinavski film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:45-15:30 dvorana A122 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A122 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović, Daria Lazić
kolegij: Suvremeni islandski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-18:30 dvorana A314 - vježbe
čet 17:00-18:30 dvorana A314 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović, Josip Janeš
kolegij: Suvremeni norveški jezik II
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:45-16:15 dvorana A314 - vježbe
pet 11:00-12:30 dvorana A105 - vježbe
nastavnici: Nina Šarić
kolegij: Švedski jezik i društvo II
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 3
čet 08:45-09:30 dvorana A216 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A216 - vježbe



studijska grupa: Švedski: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović, Srđan Kerčević
kolegij: EU i međunarodne organizacije
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
čet 17:00-17:45 dvorana A122 - predavanje
čet 17:45-18:30 dvorana A122 - seminar
nastavnici: Nina Šarić
kolegij: Švedski jezik i društvo I
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
sri 08:45-09:30 dvorana A122 - seminar
čet 12:30-14:00 dvorana A314 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović
kolegij: Teorija i praksa prevođenja
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
sri 13:15-14:00 dvorana A122 - seminar
pet 14:45-16:15 dvorana A122 - predavanje



studijska grupa: Švedski: prevoditeljski smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Milena Žic Fuchs
kolegij: Semantika engleskoga jezika
predavanja + seminara + vježbi: 4+0+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 6
pon 14:45-16:15 dvorana D6 - predavanje
pon 17:00-18:30 dvorana D6 - predavanje
nastavnici: dr. sc. Janica Tomić, Mario Kozina
kolegij: Skandinavski film
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 14:45-15:30 dvorana A122 - predavanje
uto 15:30-16:15 dvorana A122 - seminar
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović, Daria Lazić
kolegij: Suvremeni islandski jezik
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
uto 17:00-18:30 dvorana A314 - vježbe
čet 17:00-18:30 dvorana A314 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Goranka Antunović, Josip Janeš
kolegij: Suvremeni norveški jezik II
predavanja + seminara + vježbi: 0+0+4
obavezan kolegij, ECTS bodova: 4
sri 14:45-16:15 dvorana A314 - vježbe
pet 11:00-12:30 dvorana A105 - vježbe
nastavnici: Nina Šarić
kolegij: Švedski jezik i društvo II
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+2
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
čet 08:45-09:30 dvorana A216 - seminar
čet 09:30-11:00 dvorana A216 - vježbe



studijska grupa: Talijanski: jezikoslovno-kulturološki smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:45-15:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 15:30-16:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar, grupa 2
čet 16:15-17:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-17:45 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 17:45-18:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-13:15 dvorana F316 - seminar, grupa 1
sri 13:15-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
pet 08:00-08:45 dvorana A313 - seminar, grupa 2
pet 08:45-09:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
pet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: jezikoslovno-kulturološki smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 2
uto 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-14:45 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 2
sri 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
sri 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 3
sri 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: književno-kulturološki smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:45-15:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 15:30-16:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar, grupa 2
čet 16:15-17:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-17:45 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 17:45-18:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-13:15 dvorana F316 - seminar, grupa 1
sri 13:15-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
pet 08:00-08:45 dvorana A313 - seminar, grupa 2
pet 08:45-09:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
pet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: književno-kulturološki smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 2
uto 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-14:45 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 2
sri 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
sri 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 3
sri 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Metodika nastave tal. jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
obavezan kolegij, ECTS bodova: 5
pon 17:00-17:45 dvorana A313 - predavanje
pon 17:45-18:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
pon 18:30-19:15 dvorana A313 - seminar, grupa 2
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:45-15:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 15:30-16:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar, grupa 2
čet 16:15-17:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-17:45 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 17:45-18:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-13:15 dvorana F316 - seminar, grupa 1
sri 13:15-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
pet 08:00-08:45 dvorana A313 - seminar, grupa 2
pet 08:45-09:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
pet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: nastavnički smjer - jednopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 2
uto 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-14:45 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 2
sri 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
sri 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 3
sri 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: jezikoslovno-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:45-15:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 15:30-16:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar, grupa 2
čet 16:15-17:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-17:45 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 17:45-18:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-13:15 dvorana F316 - seminar, grupa 1
sri 13:15-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
pet 08:00-08:45 dvorana A313 - seminar, grupa 2
pet 08:45-09:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
pet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: jezikoslovno-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 2
uto 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-14:45 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 2
sri 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
sri 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 3
sri 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: književno-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 14:45-15:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 15:30-16:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
čet 15:30-16:15 dvorana A313 - seminar, grupa 2
čet 16:15-17:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 17:00-17:45 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 17:45-18:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Anadea Čupić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija I.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
sri 12:30-13:15 dvorana F316 - seminar, grupa 1
sri 13:15-14:00 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
pet 08:00-08:45 dvorana A313 - seminar, grupa 2
pet 08:45-09:30 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
pet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
pet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: književno-kulturološki smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 3

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 14:00-16:15 dvorana A209 - predavanje
pet 16:15-17:00 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić
kolegij: Proces usvajanja drugog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 14:00-14:45 dvorana D1 - predavanje
čet 14:45-15:30 dvorana D1 - seminar
nastavnici: dr. sc. Maslina Ljubičić
kolegij: Semantika talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
uto 16:15-17:45 dvorana A209 - predavanje
uto 17:45-18:30 dvorana A209 - seminar
nastavnici: dr. sc. Francesca Maria Gabrielli
kolegij: Talijanska pastoralna tradicija od Boccaccia do Marina
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A303 - predavanje
pon 15:30-16:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Snježana Husić
kolegij: Talijanska pripovjedna proza u prijevodu
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 16:15-17:45 dvorana A303 - seminar
pet 17:45-19:15 dvorana A303 - vježbe
nastavnici: dr. sc. Ivica Peša Matracki
kolegij: Tvorba riječi
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 11:00-12:30 dvorana A301 - predavanje
čet 12:30-13:15 dvorana A301 - seminar
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
uto 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 1
uto 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 1
uto 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 2
uto 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
čet 09:30-10:15 dvorana A313 - seminar, grupa 3
čet 10:15-11:00 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: mr. sc. Vanda Maržić-Sabalić, Piemontese
kolegij: Usmena i pismena kompetencija II.1 (strani lektor)
predavanja + seminara + vježbi: 0+1+1
obavezan kolegij, ECTS bodova: 2
pon 14:00-14:45 dvorana F316 - seminar, grupa 1
pon 14:45-15:30 dvorana F316 - vježbe, grupa 1
sri 08:45-09:30 dvorana A313 - seminar, grupa 2
sri 09:30-10:15 dvorana A313 - vježbe, grupa 2
sri 10:15-11:00 dvorana A313 - seminar, grupa 3
sri 11:00-11:45 dvorana A313 - vježbe, grupa 3
nastavnici: dr. sc. Nada Županović Filipin
kolegij: Varijeteti talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 11:00-12:30 dvorana A209 - predavanje
pon 12:30-13:15 dvorana A209 - seminar



studijska grupa: Talijanski: nastavnički smjer - dvopredmetni studij, diplomska nastava, semestar: 1

nastavnici: dr. sc. Sandra Mardešić, Glavaš
kolegij: Izvorni materijali u nastavi talijanskog jezika
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pet 11:00-11:45 dvorana A313 - predavanje
pet 11:45-12:30 dvorana A313 - seminar
nastavnici: dr. sc. Vinko Kovačić
kolegij: Jezici i kulture u kontaktu na istočnoj obali Jadrana
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-18:30 dvorana A303 - predavanje
sri 18:30-19:15 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Katja Radoš-Perković
kolegij: Kazalište Carla Goldonija
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 10:15-11:45 dvorana A303 - predavanje
pon 11:45-12:30 dvorana A303 - seminar
nastavnici: dr. sc. Etami Borjan
kolegij: Mafija na filmu
predavanja + seminara + vježbi: 3+1+0